Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Gaismas bibliotēkas lasītāji jau septīto gadu pēc kārtas aktīvi iesaistās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Lasītāju vērtējumam tiek piedāvāta 28 grāmatu kolekcija. Programmā iekļautās grāmatas ir sadalītas pa vecumposmiem 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī Vecāku žūrija. Katru gadu Gaismas bibliotēkas apmeklētāju interese par lasīšanas veicināšanas programmu palielinās. Šogad pieaugušo lasītāju atsaucība ir divreiz lielāka nekā pērn. “Vecāku žūrijas” kolekcijā visiemīļotākā un visaugstāk novērtētā ir Ingunas Ulas Cepītes grāmata “Ulsiks”. Vispieprasītākā grāmata 15+ kategorijā ir Keisijas Vestas romāns “P.S. Tu man patīc”. Pieaugušie ar savu piemēru veicina bērnos pozitīvu attieksmi pret lasīšanu. Visaktīvākie dalībnieki ir 5+ kategorijā. Jaunieši un vecāki dalībai programmā tiek uzrunāti individuāli, savukārt jaunākajiem lasītājiem bibliotēkā tiek organizētas dažādas aktivitātes: ekspertu klubiņš, grāmatu apskati, grāmatu fragmentu skaļā priekšā lasīšana u.c.

Grāmatu vērtēšana turpināsies līdz 2019. gada janvāra beigām. Paldies visiem programmas dalībniekiem par ieguldīto darbu, un uz tikšanos janvārī noslēguma pasākumā!

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Kristīne Jasāne
Tālr.: 65455648
e-pasts: kristine.jasane@lcb.lv