Tradicionāli vasaras brīvlaikā Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs tiek īstenota lasīšanas veicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”, kuras mērķis ir piedāvāt bērniem un pusaudžiem saturīgi un saistoši pavadīt brīvo laiku. Arī Gaismas bibliotēkā ik ceturtdienu tiek organizēti daudzveidīgi interaktīvi pasākumi un aktivitātes.

7. jūnijā notika aizraujošs bibliotēkas kvests ar mērķi izpētīt un iepazīt novadpētniecības materiālus. Darbojoties komandās, spēles dalībnieki veica dažādus erudīcijas, atjautības un izveicības uzdevumus, gūstot padziļinātu priekšstatu par Daugavpili. Pilsētas izzināšana turpinājās arī 14. jūnijā, kad tika organizēta novadpētniecības stunda “Meža ielokā pie Daugavas... Ruģeļi”. Programmas dalībnieki ne tikai uzzināja dažādus interesantus faktus par Ruģeļiem, bet arī devās apskatīt vairākus mikrorajona objektus.

21. jūnijā Gaismas bibliotēkā tika ieskandināti vasaras saulgrieži. Bērni izzināja Līgo svētku tradīcijas, skaitīja tautasdziesmas, iemācījās ticējumus un apgleznoja akmentiņus. Savukārt 28. jūnijā programmas dalībnieki pulcējās LCB filiālē Gaismas bibliotēkā, lai spēlētu dažādas latviešu tautas rotaļas un spēles, minētu mīklas, skaitītu skaitāmpantus.

Jūnijā lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” pasākumos piedalījās 14 bērni (kopējais apmeklējumu skaits – 28). Vasaras akcija turpināsies arī jūlijā un augustā. Uz tikšanos bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Kristīne Jasāne
Tālr.: 65455648
e-pasts: kristine.jasane@lcb.lv