Maijā Gaismas bibliotēkā tika svinēti svētki un organizēti vairāki tematiski pasākumi dažādām vecuma grupām.

3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Pūcīte” audzēkņi ieradās bibliotēkā, lai kopīgi lasītu skaistākās Imanta Ziedoņa pasakas. Tikšanās laikā bērni uzzināja, ka gandrīz katrai krāsai ir sava pasaka, noklausījās “Lāču pasakas” fragmentus un veica dažādus interesantus teksta izpratnes uzdevumus. 9. maijā Imanta Ziedoņa jubilejai veltīto pasākumu apmeklēja arī grupas “Bitīte” audzēkņi.

9. maijā Latvijā un pārējā Eiropas Savienībā (ES) atzīmē Eiropas dienu. Arī Gaismas bibliotēkā katru gadu tiek organizēti izglītojoši un informatīvi pasākumi skolēniem. Šogad 12. maijā Ruģeļu mikrorajonā dzīvojošie bērni un pusaudži tika aicināti piedalīties ES spēlēs un viktorīnās. Vispirms pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar bibliotēkā pieejamo informāciju par ES un tās atrašanās vietu bibliotēkas krājumā. Vēlāk skolēniem bija iespēja noskatīties prezentāciju, uzzinot galvenos faktus par 28 Eiropas valstu apvienību. Dalībnieki savas zināšanas pārbaudīja galda spēlē “Iepazīsim Eiropu!” un atmiņas spēlē par ES dalībvalstu karogiem.

Maijs ir bagāts arī ar ģimeniskiem un mīlestības pilniem svētkiem, jo šajā laikā tiek svinēta Māmiņu diena un Ģimenes diena. Sagaidot Mātes dienu, Gaismas bibliotēkā tika organizēta radošā darbnīca, kuras laikā tapa brīnišķīgas un personalizētas apsveikuma kartiņas. Izmantojot bibliotēkas krājumu, bērni dzejas grāmatās sameklēja jaukus pantiņus un novēlējumus, kurus ierakstīja pašdarinātajās atklātnītēs. Maijā bija skatāma arī šiem svētkiem veltīta literatūras izstāde “Kopā būt!”.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Kristīne Jasāne
Tālr.: 65455648
e-pasts: kristine.jasane@lcb.lv