Novembrī Gaismas bibliotēkā tika organizēti dažādi pasākumi.

Latviešu folkloras nedēļas ietvaros 4. novembrī Ruģeļu mikrorajonā dzīvojošie bērni piedalījās literārajā stundā “Latviešu tautasdziesmas – spēka dziesmas”, kuras mērķis bija papildināt bērnu zināšanas par latviešu tautas unikālo kultūras bagātību – latvju dainām. Dalībnieki iesaistījās radošā dainu izzināšanas procesā – skandēja tautas dziesmas, sakārtoja dainu rindkopas pareizā secībā, baudīja dziesmu skanējumu mūziķu izpildījumā. Bibliotēkas apmeklētājiem arī bija iespēja apskatīt bērnu grāmatu izstādi par latviešu tautas folkloru.

15. novembrī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros Gaismas bibliotēkā tika organizēts zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes 110 gadu jubilejai veltīts literārs rīts. Pasākumā piedalījās Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes grupas "Puķīte" audzēkņi un skolotājas. Tikšanās laikā tika lasīts grāmatas "Vēl par mums – bērniem no Trokšņu ciema" fragments, kurā bija stāstīts par varoņu piedzīvojumiem uz salas. Pēc fragmenta izlasīšanas bērni veica interaktīvus teksta izpratnes uzdevumus. Pasākuma dalībnieki ar lielu interesi aplūkoja bibliotēkā pieejamo rakstnieces bērnu grāmatu krājumu.

Latvijas svētku priekšvakarā, 17. novembrī, Gaismas bibliotēkā notika tematisks pasākums “Latvija iedvesmo!” ģimenēm ar bērniem. Dalībnieki ar lielu interesi piedalījās viktorīnā par Latviju un iesaistījās radošā darbnīcā, kur tapa svečturi valsts karoga krāsās.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas bibliotekāre
Aija Sauļeviča
e-pasts: aija.saulevica@inbox.lv
tālr.: 65455648