Jūlijā turpinājās lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros rīkotie pasākumi.

6. jūlija pasākums “Ūdens iemītnieki” tika veltīts Jūras svētku dienai. Pasākuma mērķis – sniegt priekšstatu par visdažādākajiem jūras dzelmes iemītniekiem. Bērniem un jauniešiem bija iespēja noskatīties video prezentāciju, veikt dažādus erudīcijas uzdevumus (krustvārdu mīkla, burtu jūklis u.c.), kā arī iesaistīties radošajā darbnīcā – uz papīra šķīvīšiem tapa plastilīna gleznas.

13. jūlijā notika dzejas stunda “Nerātnie pirkstiņi”, kuras mērķis – iepazīt Jāzepa Osmaņa daiļradi.  Bērni un jaunieši ieskatījās dzejnieka, tulkotāja biogrāfijā, apskatījās J. Osmaņa grāmatu izstādi, kā arī lasīja un klausījās dzejolīšus.  Radošajā darbnīcā tika darināti vēdeklīši.

20. jūlijā bibliotēkā tika rīkots galda spēļu turnīrs. Galda spēles ir lielisks veids kā socializēties ar draugiem. Turnīra dalībnieki lietderīgi un jautri pavadīja laiku, spēlējot gan bibliotēkā esošās galda spēles, gan tās, kuras lietotāji atnesa no mājām. Var secināt, ka mūsdienu galda spēles ir ļoti populāras jauniešu vidū un tās var veiksmīgi konkurēt ar datorspēlēm.  

27. jūlijā diskusiju kluba “Laiks stāstam!” dalībnieki ar interaktīvu uzdevumu palīdzību  guva priekšstatu par “Bērnu un jauniešu žūrijas 2017” grāmatu kolekciju. Topošie eksperti apskatījās grāmatas, izlasīja anotācijas, katrai grāmatai atrada īsto autoru, lasīja grāmatu fragmentus un pārrunāja izlasīto. Tikšanās noslēgumā tika veidota grāmatzīme mīļākajai grāmatai.

Jūnijā un jūlijā programmas pasākumus apmeklēja 43 dalībnieki, kopējais apmeklējumu skaits – 103.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas
bibliotekāre  Aija Sauļeviča
tālr.: 65455648
e-pasts: aija.saulevica@lcb.lv