Tradicionāli vasaras brīvlaikā Gaismas bibliotēkā tiek īstenota lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”, kuras ietvaros ik ceturtdienu notiek dažādi bērniem un jauniešiem saistoši pasākumi.

1. jūnijā bibliotēkā tika organizēta radošā darbnīca, kuras laikā tapa dažādas pirkstiņlelles, kā arī bija iespēja piedalīties leļļu teātra dramatizējumos.

8. jūnijā bērni un jaunieši piedalījās aizraujošā bibliotēkas kvestā ar mērķi iepazīt novadpētniecības materiālus. Darbojoties komandās, spēles dalībnieki veica dažādus erudīcijas, atjautības un izveicības uzdevumus, gūstot padziļinātu priekšstatu par Daugavpils pilsētas vēsturisko centru.

15. jūnijā tika organizēta novadpētniecības stunda “Meža ielokā pie Daugavas… Ruģeļiar devīzi “Lai iemīlētu, ir jāiepazīst!”. Programmas dalībnieki ne tikai uzzināju dažādus interesantus faktus par Ruģeļiem, bet arī devās apskatīt ievērojamākos mikrorajona objektus.

22. jūnija pasākums bija veltīts vasaras saulgriežiem. Bērni un jaunieši uzzināja par Līgo svētku tradīcijām, skaitīja tautasdziesmas, noskaidroja ticējumus, gāja rotaļās, kā arī zīmēja uz akmeņiem latviešu rakstu zīmes.

Mēneša pēdējā nodarbībā bibliotēkā pulcējās diskusiju kluba “Laiks stāstam!” dalībnieki, lai ieskatītos nozaru literatūras krājumā, īpaši akcentējot vietējo autoru darbus.

Jūnijā lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” pasākumus apmeklēja 25 dalībnieki, kopējais apmeklējumu skaits – 55.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Kristina Komarova
Tālr.: 28672469
e-pasts: kristina_komarova@inbox.lv