2017. gada Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – “Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem”. Bibliotēka katram raisa savas asociācijas – vienam tā ir grāmatu krātuve, citam elektronisko pakalpojumu izmantošanas vieta, vēl kādam – iespēja apmeklēt informatīvus un izglītojošus pasākumus.

Tomēr galvenais ir tas, ka bibliotēka sabiedrībai ir nepieciešama.

Lasīšana kā ieradums – to iegūst jau mazotnē. Arī Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi labprāt lasa grāmatas un apmeklē bibliotēkā rīkotos pasākumus. Bibliotēku nedēļas ietvaros sagatavošanas grupu audzēkņi 11. un 18. aprīlī tika aicināti uz bibliotekāro stundu “Burtus zināt – tas ir maz… Lasīsim mēs grāmatas!”. Tikšanās laikā mazie bibliotēkas apmeklētāji apskatīja jaunāko bērnu grāmatu kolekciju, noklausījās Hansa Kristiana Andersena pasakas fragmentus, kā arī veica dažādus interesantus uzdevumus.

Pamatskolas vecuma bērni piedalījās zīmējumu konkursā “Es un mana bibliotēka”. 22. aprīlī viņi tika aicināti iesaistīties diskusijā par bibliotēku lomu sabiedrībā, diskusijas dalībnieki noskatījās arī video par Latgales Centrālās bibliotēkas vēsturi, kā arī ieskatījās LCB filiāles Gaismas bibliotēkas foto arhīvā.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Kristina Komarova
tālr.: 65455648
e-pasts: kristina.komarova@lcb.lv