31. oktobrī Gaismas bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece, šausmu stāstu pētniece Līga Čevere. Jaunā rakstniece prezentēja savu pirmo grāmatu “Arhetipi un žanriskās iezīmes šausmu stāstos”.

Daudzām tautām tumšā laika atnākšana likusies un liekas zīmīga, to saista ar dzīvo un mirušo pasaules saskarsmes brīdi. Senie balti to sauca par veļu laiku un klāja mirušo gariem galdu, citas tautas svin Helovīnu un šajā vakarā pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķiem un staigā pa mājām, spokojoties un prasot saldumus. Atsaucoties bibliotēkas jaunāko lietotāju vēlmēm, arī Gaismas bibliotēkā tika nedaudz ieskicēti šie svētki.

31. oktobrī Gaismas bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece, šausmu stāstu pētniece Līga Čevere. Jaunā rakstniece prezentēja savu pirmo grāmatu “Arhetipi un žanriskās iezīmes šausmu stāstos”. Līga Čevere uzskata, ka šausmu stāstiem piemīt īpaša pievilcība, jo viņai tie asociējas ar draugu kompāniju vasaras naktī pie ugunskura, kur kāds stāsta un pārējie klausās. Emocijas balansē, sākot no patīkama satraukuma un beidzot ar bailēm. Būtībā šausmu žanrs ir viens no pieprasītākajiem, jo cilvēku visu mūžu pavada divi spēcīgi instinkti: bailes un ziņkārība, un visbiežāk tieši ziņkārība uzvar.

Pasākuma noslēgumā spoku, mošķu noskaņa tika vēl vairāk paspilgtināta – bērni izkrāsoja cits cita sejas dažādās krāsās, radot Helovīna maskas.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas
vadītāja Inta Jurkjāne
tālr.: 65455648
e-pasts: inta.jurkjane@lcb.lv