Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālēs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centru un LNB Atbalsta biedrību īsteno lasītveicināšanas projektu “Grāmatu starts”.

Projekta laikā ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem tiek piedāvāts īpašs pasākumu cikls. Mazuļi tiek iepazīstināti ar bibliotēku, tajā pieejamajām grāmatiņām un spēlēm, rosinot interesi par grāmatām un lasīšanu un dāvājot pieredzi par bibliotēku kā par lielisku vietu jautrai, saturīgai un patīkamai laika pavadīšanai.

Gaismas bibliotēkā nodarbības notika 2015. gada 18. aprīlī, 2. un 16. maijā. Lasīšanas veicināšanas programmā piedalījās 8 Ruģeļu mikrorajonā dzīvojošās ģimenes.

Gaismas bibliotēkā nodarbību laikā projekta dalībnieki devās literārā ceļojumā pa brīnumaino pasaku pasauli, talkā ņemot grāmatas, interaktīvas spēles un multenes. Noslēguma pasākumā bija arī pārsteigums - bērnu muzikālais koncerts, pēc kura katrs bērns saņēma mugursomiņu ar lasāmgrāmatiņu un mīļlietiņu ar projekta simbolu, kas atgādinās par viesošanos bibliotēkā un motivēs to apmeklēt turpmāk.

P.S. Mīļš paldies visām ģimenēm, kuras aktīvi piedalījās šajā projektā!

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja
Inta Jurkjāne
tālr.: 65455648
e-pasts: inta.jurkjane@lcb.lv