2013.gada 22.martā Gaismas bibliotēkā viesojās unikāls mākslinieks Pjotrs Hudobčonoks.

Pasākuma laikā apmeklētajiem bija iespēja iepazīties ar profesionālu mākslinieku, paleontologu un talantīgu personu -  Pjotru Hudobčonuku un apskatīt mākslinieka darbu izstādi.

Mākslinieka darbi veiksmīgi tikuši eksponēti izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs: Krievijā, Polijā, Ukrainā, Somijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, ASV u. c. Mākslinieka daiļradi caurstrāvo īpašs, viņam raksturīgais stils – viņa gleznas ir spilgta un krāsaina tēlniecības un glezniecības sintēze.

Pjotrs Hudobčonoks uzsver, ka mazo formu īpatnība ir emocionāls piepildījums, tēmu daudzveidība, siltums un cilvēciskums. Mākslinieks arī pastāstīja par to, ka viņam tuva ir sadzīves, sporta, mākslas un vēstures tematika un savu darbu motīvos viņš izmanto tautastērpu, dejas un arhitektūras elementus. Savukārt, apmeklētāji aktīvi uzdeva jautājumus gan par mākslinieka darba gaitām, gan par hobijiem - sportu, ceļošanu, paleontoloģiju. Un pasākuma noslēgumā apmeklētāji un it īpaši jauna paaudze izteica vēlējumus saņemt autogrāfus un nobildēties kopā mākslinieku.

Ziņu sagatavoja:
Informāciju sagatavoja :
LCB filiāles Gaismas bibliotēkas vadītāja Inta Jurkjāne
tel. 65455648
e-pasts: inta.jurkjane@lcb.lv