2013.gada 15.februārī Gaismas bibliotēkas bibliotekāres ciemojās pie Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem ar bibliotekāro stundu „Ēbe nāk ciemos”. Pasākuma mērķis bija bērnudārza audzēkņus iepazīstināt ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” jaunajām grāmatām.

Bibliotekāres bērnudārza audzēkņus iepazīstināja ar savu ciemiņu Ēbi, kurš tobrīd viesojās Gaismas bibliotēkā. Ēbe ir ceļojošais bibliotēku gariņš, kurš sava ceļojuma laikā meklē bibliotēkā esošās visinteresantākās grāmatas.  Ēbe Gaismas bibliotēkā atrada daudz jaunu un interesantu grāmatu un nolēma, ka par savu atklājumu ir jāpastāsta arī citiem bērniem un tāpēc viņa devā pie bērnudārza audzēkņiem, lai izstāstītu savu atklājumu. Bērni bija sajūsma, gan par jauko ciemiņu Ēbi, gan par bibliotēkā atrastajiem dārgumiem (grāmatām). Turpinājumā notika kopīga grāmatu lasīšana. Vislielāko pārsteigumu sagādāja neparastās, jaukās un vienreizējās „runājošās grāmatas”, ko bērni varēja uzmanīgi apskatīt un paklausīties.

Pasākuma laikā bērniem ar  Ēbe tik ļoti sadraudzējās, ka nevēlējās šķirties, bet Ēbe solījās nāk pie viņiem vēlreiz, kā arī aicināja bērnus nākt pie viņas ciemos uz bibliotēku.

Ziņu sagatavoja:
Informāciju sagatavoja :
LCB filiāles
Gaismas bibliotēkas vadītāja Inta Jurkjāne
tel. 65455648
e-pasts: inta.jurkjane@lcb.lv