15.11.2012. Gaismas bibliotēkā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros tika rīkots pasākums „Vikingi un viņu ceļojumi”.

Gaismas bibliotēkā viesojās pasaku varonis Vikings, kurš bija atbraucis no tālajām Ziemeļvalstīm. Ciemiņu sagaidīt bija ieradušies pirmsskolas izglītības audzēkņi.

Vikings iepazinās ar bērniem un stāstīja viņiem par saviem ceļojumiem un piedzīvojumiem. Arī šoreiz Vikingam ceļā bija gadījies kāds negadījums, kura rezultātā tika saplēsta karte.  Bērni bija ļoti saprotoši un steidzīgi devās viņam palīdzēt un tā bija lieliska iespēja bērniem iepazīt svešas zemes un tautas. Atlīdzībā par labi padarīto darbiņu Vikings katram bērniņam deva iespēju pielaikot Vikingu cepuri, kas ir spēka un varenības simbols. Bērni bija sajūsmā par mūsu viesi – Vikingu.

Pasākuma laikā bērni iepazinās arī ar dažādām, interesantām grāmatām, kā, piemēram, 3D bilžu  grāmatām, mazām pasaku un dzejoļu grāmatām, kā arī ar skanošām, dziedošām un lēkājošam grāmatām.

Pasākuma noslēgumā ikviens bērns saņēma saldumus un medaļu ar Vikinga attēlu, kā arī saņēma aicinājumu kļūt par aktīviem Gaismas bibliotēkas lietotajiem.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Gaismas bibliotēkas vadītāja Inta Jurkjāne
tel. 65455648
e-pasts: inta.jurkjane@lcb.lv

Tagi: Vikingi