Augustā Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” turpinājās lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros organizētie pasākumi.

“Gribi tici, gribi - nē!”– mītu un patiesības stunda pulcēja pasākuma dalībniekus, lai rastu atbildes uz āķīgiem jautājumiem grāmatu plašajos apvāršņos. Bērni pārsteidza ar savu vēlmi darboties un atvērtību.

Dabas pētnieku stundā “Esi atbildīgs – dzīvo sakoptā vidē!” dalībnieki uzzināja par atkritumu šķirošanu, daudzveidīgām dabas saudzēšanas iespējām. Īpaša uzmanība tika pievērsta dažādu lietu “otrai dzīvei”. Kurš tad cits rūpēsies par vidi, ja ne mēs paši? Šāds atzinums bērnu sarunās izskanēja pasākuma noslēgumā.

Tematiskā pasākumā “Vasaras labo darbu kalendārs” programmas dalībnieki stiprināja imunitāti ne tikai ar augļos un dārzeņos esošajiem vitamīniem, bet arī vingrojot. Tika veikti gan iesildīšanās, gan lokanības, gan stiepšanās vingrinājumi. Sirsnīgs paldies fizioterapeitei Innai Dobkevičai. Ar nepacietību gaidīsim jaunas tikšanās.

Lasītveicināšanas programmas noslēguma pasākums “Kad vasara uz rudens pusi lūkojas” pienāca nemanot. Tika sumināti aktīvākie un zinātkārākie dalībnieki. Tikšanās laiks bibliotēkā allaž ir atmiņā paliekošs tika vairots lasītprieks un lasītkāre, stiprinātas draudzības saites. Šogad mūsu vasaras programmas dalībnieku kuplajam pulkam pievienojās arī bērni no Francijas un Anglijas.

Lasītveicināšanas programmā šovasar iesaistījās 45 bērni – Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” lietotāji, kopējais pasākumu apmeklējumu skaits – 180.

Vasaras brīvdienās bērnu vasaras nometņu grupām tika piedāvāts apmeklēt radošās darbnīcas “No attēla līdz stāstam” un bibliotekāro stundu “Grāmatas vieno mūs”. Šo iespēju izmantoja 10 nometņu grupas, kopskaitā 289 atraktīvi dalībnieki. 

Vasara šogad mūs priecēja ar siltumu un saulainām dienām, atstājot atmiņā neaizmirstamus mirkļus. Arī rudens noteikti būs krāšņiem pārsteigumiem pilns. Izturību un spēku mums visiem!

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
bibliotekāre Diāna Celitāne
Tālr.: 65421750
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv

Tagi: Skaistā vasara bibliotēkā, Lasītveicināšanas programma