Bibliotēku nedēļas “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība” ietvaros no 24. līdz 28. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” pulcējās Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar skolotājiem un ģimenēm, lai Latvijas simtgades gadā iedziļinātos un izprastu bibliotēkas ciešo saikni sabiedrībā notiekošo.

 

Bibliotēkā tika organizēti daudzveidīgi pasākumi dažādām vecuma grupām. Attēlu stāstos “Grāmatas ceļš pie bērniem” pulcējās Daugavpils 14. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni, kā arī jaunāko klašu skolēni no Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils 3. vidusskolas. Pasākuma dalībnieki pārliecinājās par darbietilpīgo grāmatas tapšanas ceļu un nokļūšanu līdz lasītājam.

Bibliotēku nedēļā Daugavpils 4. speciālās pirmsskolas izglītības iestādes bērni piedzīvoja brīnumainu tikšanos ar lietuviešu rakstnieces Linas Žutautes grāmatas varoni Kiku Miku un citiem autores stāstu tēliem. Bibliotekāres apciemoja bērnus un sarīkoja pārsteigumu – grāmatu ballīti – neaizmirstamu, krāsainu un skanīgu. Patiess prieks un gandarījums par bērnu priekpilnajām acīm un smaidiem!

Vecāko klašu skolēnu uzmanība bibliotekārā stundā “Bibliotēka vakar, šodien, rīt…” tika vērsta pārmaiņām bibliotēkā no sendienām līdz mūsdienām. Daugavpils 3. vidusskolas skolēni iesaistījās diskusijā par daudzveidīgo pakalpojumu klāstu bibliotēkā šodien un izteica savas nākotnes prognozes bibliotēkas darba pilnveidošanai un bērnu lasītprieka veicināšanai.

Bibliotēku nedēļas ietvaros noritēja spraiga gatavošanās Nacionālajam Skaļās lasīšanas sacensības finālam. Tas notiks 12. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Esam lepni, ka Daugavpili šajā sacensībā pārstāvēs Daugavpils Vienības pamatskolas 6. b klases skolniece Laina Agafonova. Daugavpils mēroga lasīšanas čempiones titula iegūšana ir ļāvusi arī visai Lainas klasei piedalīties valsts finālā kā līdzjutējiem. Bibliotēkas organizētajā pasākumā “Lasi skaļi un tiksi sadzirdēts!” lasīšanas vēstneši piedalījās daudzveidīgās aktivitātēs – novērtēja mikrofona jaudu, izvingrināja muskuļus, veica mēles mežģus, ātrrunas vingrinājumus, uzzināja publiskās uzstāšanās knifiņus.

Aizvien populāri ir arī jauno grāmatu apskati, kurus bibliotēka organizē regulāri, atbilstoši lasītāju vēlmēm. Liels gandarījums vērot, kā grāmatas un lasītāja ceļi krustojas, lai dotos tālāk kopā.

Atzīmējot Bibliotēku nedēļu un gaidot Latvijas simtgadi, bibliotēkā ir apskatāma novadpētniecības literatūras izstāde “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”. Izstādes laikā tiks nodrošināta iespēja ieklausīties bibliotekāra stāstījumā, kā arī uzrakstīt novēlējumu nākotnes bibliotēkai.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte”
bibliotekāre Dace Jakovele
Tel.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Bibliotēku nedēļa, Mainās bibliotēka mainās sabiedrība