Iestājoties pavasarim, aizvien vairāk mūs priecē saules gaismas un siltuma pieskārieni – prāts kļūst nemierīgs, domas – mundras un spirgtas, gaita – raita un dejiska. Laiks nekur nepazūd, toties dienas kļūst garākas, atklājot aizvien jaunu domu un ideju lidojumu. Gaismu izstaro ne tikai debess ķermeņi, tā mīt arī dvēseles dzīlēs un grāmatu valstībā

Aprīlī, gaismas uzvaras mēnesī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika organizēta ēnu teātra radošā darbnīca “Grāmatu tēli nāk gaismā”. Pasākuma dalībnieki ieklausījās jau iestudētā teatralizētā uzvedumā, kā arī paši izgatavoja grāmatu tēlus, piedalījās improvizētā ēnu teātra pirmizrādē – tā gūstot pozitīvu pieredzi savstarpējo attiecību veidošanā ģimenē un vienaudžu vidū. Tikšanās laikā tika diskutēts arī par ēnu teātra nozīmi mūsdienās, organizējot bibliotēkās daudzveidīgus pasākumus, rosinot interesi par grāmatām. Radošajā darbnīcā darbojās Daugavpils Centra vidusskolas un Daugavpils 3. vidusskolas sākumskolēni, pasākumu apmeklēja arī Daugavpils 3. vidusskolas Vecāku kluba pārstāvji.

Savukārt Starptautiskās Teātra dienas ietvaros, bibliotēkas darbinieki viesojās Daugavpils 2. speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē un kopā darbojās radošajā darbnīcā, iestudējot ēnu teātra izrādes. 

Lai ikkatra jūsu doma ir kā gaisma, kas dod spēku un enerģiju šajā pavasarī!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte”
bibliotekāre Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Teātra diena, Grāmatu tēli nāk gaismā, Ēnu teātris, improvizācija