Septembrī, viršu mēnesī, jau 50. gadu notiek Dzejas dienām veltīti pasākumi. No 7. līdz 11. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” Dzejas dienu ietvaros tika organizēti pasākumi dažādām vecuma grupām. Šogad īpaši tika godināta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja.

Atraktīva darbošanās noritēja literārajā rotaļnodarbībā “Dziesmā dzīvot nav ne vainas! Tā reiz domā mūsu dainas”, kuru ar lielu atsaucību apmeklēja Daugavpils 24. pirmsskolas audzēkņi. Pasākuma dalībnieki uzzināja, ka dzejoli var ne tikai lasīt skaļi, bet arī iestudēt, izdziedāt, attēlot bez vārdiem un pat nospēlēt dažādu mūzikas instrumentu pavadījumā.

            Pamatskolas skolēniem tika piedāvāta iespēja apmeklēt literatūras stundu “Ieskats jaunākajos dzejas krājumos”. Dzejas mīļi, Daugavpils Vienības pamatskolas un Valsts ģimnāzijas skolēni, varēja ne tikai ieklausīties, bet arī sajust dzejas rindu spēku, kā arī dalīties pārdomās “Kas ir laba dzeja?”.

            Paldies visiem pasākumu dalībniekiem un dzejas cienītājiem par atsaucību! Baudiet rudens krāsas dabā, ieelpojiet rūgteno lapkriti un ļaujieties literatūras noskaņu burvībai!

Ziņu sagatavoja:

 


Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles


Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele


Tālr.: 65421750


e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Dzejas dienas, literatūras stunda, rotaļnodarbība, Aspazijas un Raiņa jubileja