2015. gada 6. augustā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika organizēta literārā tikšanās ar latviešu dzejnieci, grāmatu redaktori un bērnu grāmatu autori Inesi Zanderi.

Rakstniece šogad ir saņēmusi balvas “Laiks Ziedonim” nomināciju “Bize”. Viņa ir viesojusies bērnudārzos, skolās, bibliotēkās. Ar autores ciemošanos tika aizsākts Latgales Centrālās bibliotēkas projekts “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī”, ko ir atbalstījis Latvijas Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumā pulcējās gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, gan ģimenes ar bērniem, kā arī pusaudži un jaunieši. Radošuma un sirsnības dzirksti varēja just visi klātesošie. Ar lielu aizrautību pasākuma dalībnieki izzināja burta un vārda brīnumaino, mierinošo, iepriecinošo un pat dziedinošo spēku. Dzejniece iepazīstināja visus ar savu īpašo stāstu par to, kā tad īsti top viņas darbi. Sirsnīgā atmosfēra – smieklu šaltis, dzīvesprieks, bērnu čalas, R. Kaupera un I. Zanderes mūzikas pavadījumā iestudētās rotaļas – tas viss atraisīja visdziļākās dvēseles stīgas.

 

Paldies par atsaucību, sirsnīgo atmosfēru un radošu literāro baudījumu!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles


Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele


Tel.: 65421750


e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv


 

Tagi: literārā tikšanās, Inese Zandere, Laiks Ziedonim