Augustā, rudzu mēnesī, turpinājās programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros rīkotie pasākumi. Tika rīkotas literatūras stundas, tematiskie pasākumi, litrerārā tikšanās, kā arī prāta spēļu turnīri.

6. augustā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas ietvaros tika rīkota literārā tikšanās ar latviešu dzejnieci, grāmatu redaktori un bērnu literatūras autori Inesi Zanderi. Sirsnīgā un radošā atmosfērā literāru baudījumu guva gan pieaugušie ar savām pirmsskolas atvasītēm, gan arī pusaudži un jaunieši. Ar lielu aizrautību klātesošie izzināja burta un vārda brīnumaino, mierinošo, iepriecinošo un pat dziedinošo spēku.

            13. augustā intelektuālā spēle “Tava prāta treniņš” rosināja bērnus un jauniešus papildināt zināšanas dažādās jomās. Bērni sacentās prāta uzdevumu risināšanas veiklībā, kas ļāva izjust komandas garu, kā arī gūt pozitīvas emocijas.

20. augustā Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika lasītveicināšanas akcijas “Skaistā vasara bibliotēkā” noslēguma pasākums, kad programmas dalībnieki paši priecājās par paveikto un iepriecināja citus, atceroties spilgtākos kopā pavadītos mirkļus. Visas vasaras garumā programmas aktivitātēs iesaistījās 62 rosīgi un enerģiski dalībnieki.

Vasaras apmeklētākie pasākumi bija spēlēm un rotaļām veltītā pēcpusdiena “Vasaras karuselī” un intelektuālo spēļu turnīrs “Tava prāta treniņš”. Šajās nodarbībās bērni un jaunieši guva gan vērtīgu informāciju pašizaugsmei, gan arī līdzdarbošanās prieku.

Par vissirsnīgāko programmas dalībnieki atzina literāro tikšanos ar rakstnieci Inesi Zanderi. Mainīgo un krāsaino Lupatiņu mamma klausītājos spēja uzburt nostalģisku atmosfēru – katrs pieaugušais atcerējās savā bērnībā piedzīvoto un pārdzīvoto.

Viskrāsainākā vasaras piedzīvojuma nominācija tika piešķirta tematiskajam pasākumam “Esi vesels un laimīgs!” Aizraujošais ceļojums Veselības valstībā, maizes un piparmētru tējas degustācija, kā arī noderīgas zināšanas par veselības stiprināšanu, ļāva sajust vasaras reibinošo krāsu un smaržu mozaīku.

Programmas „Skaistā vasara bibliotēkā!” ietvaros Bērnu bibliotēka „Zīlīte” visas vasaras garumā piedāvāja tematiskus pasākumus arī nometņu grupām. Tajos iesaistījās 270 bērni un jaunieši.

 

Lai vasaras krāšņums un saules siltums sirdīs dod spēku un izturību jaunajā mācību gadā!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles


Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele


Tel.: 65421750


e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv


 

Tagi: augusts, Inese Zandere, Skaistā vasara bibliotēkā