Visa jūlija garumā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” turpinājās lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”, kurā iesaistījās 54 bērni.

Jūlija pirmais tematiskais pasākums “Es izzinu pasauli ceļojot” tika veltīts ceļošanas tēmai. Dalībnieki interaktīvā veidā iepazina pasaules kontinentu, valstu un pilsētu daudzveidību.

Literāri tematiskā pasākumā “Dzidrai Rinkulei – Zemzarei – 95” valdīja sirsnīga atmosfēra. Ar lielu aizrautību bērni iesaistījās gan rakstnieces darbu skaļajā lasīšanā, gan draudzības spēlē, kurā izzināja un pētīja autores daiļdarbos sastopamos draudzības motīvus.

Par šokolādes rašanās vēsturi un tapšanas tradīcijām mūsdienās bērni uzzināja tematiskā pasākumā “Atver lādi – apēd šokolādi!” Interaktīvā spēlē “Ko tu zini par šokolādi?” dalībnieki ar lielu interesi meklēja atbildes uz dažādiem ar gardo našķi saistītiem jautājumiem.

Spēļu un rotaļu daudzveidība tika izdzīvota pasākumā “Vasaras karuselī”. Dalībniekiem bija jāveic gan atraktīvi, gan attīstoši uzdevumi. Vērtīgu un noderīgu pieredzi bērni ieguva, aktīvi iesaistoties radošās darbnīcās nodarbībā “Vasaras karuselī”.

Mēneša pēdējā nodarbībā “Jautrā māksla” bērni iesaistījās radošajās darbnīcās, kā arī iepazinās ar mākslas attīstības vēsturi un daudzveidību. Tika organizētas pārrunas par mākslas svarīgo nozīmi senatnē un mūsdienās. Katrs dalībnieks iejutās mākslinieka lomā un iepazina arī pārējo māksliniecisko rokrakstu.

Programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros Bērnu bibliotēka “Zīlīte” piedāvāja tematiskus pasākumus arī bērnu un jauniešu vasaras nometņu grupām. Bibliotēku apmeklēja 5 nometņu grupas – kopumā 110 dalībnieki.

Skaistā vasara bibliotēkā turpinās! Gaidām Jūs augusta ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 13.00. Pievienojieties mūsu pulkam!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: jūlijs, Skaistā vasara bibliotēkā, Lasītveicināšanas programma