“Pastāvēs, kas pārvērtīsies” – tāds bija šīs nedēļas vadmotīvs, kad tika runāts par pārmaiņām, par visu jauno, kas ieviests bibliotēkās.

Arī mūsu dižgara Raiņa atziņa “Zināt pagātni ir zināt nākotni” ir būtiska, runājot par jauninājumiem mūsdienu bibliotēkās. Tādēļ Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” darbinieki pasākumu ietvaros iepazīstināja apmeklētājus arbibliotēku vēsturi pasaulē un Latvijā, kā arī jaunajiem bibliotēku pakalpojumiem šodien. Tika piedāvātas bibliotekārās stundas “Bibliotēka vakar, šodien, rīt...” un “Grāmatas ceļojums laikā”.

Bērnu bibliotēkas organizētos Bibliotēku nedēļas pasākumus kuplā skaitā apmeklēja dažāda vecuma interesenti. Īpaši aktīvi šogad bija pirmsskolas vecuma bērni no Daugavpils 1. pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī Daugavpils 3. vidusskolas skolēni. Bibliotēkas darbiniekus iepriecināja apmeklētāju patiesā interese par grāmatniecības un bibliotēku vēsturi, par literāro tēlu pārtapšanu kustīgos animācijas filmu varoņos, kā arī par grāmatu vizuālajām pārvērtībām no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Bērnu bibliotēka “Zīlīte” aicina visus un ikvienu kļūt par aktīviem bibliotēkas lietotājiem, jo mēs ejam līdzi laikam, piedāvājot daudzveidīgas grāmatas: 3D grāmatas, skaņu grāmatas, klausām-, lasām- un skatāmgrāmatas, kā arī mūsdienīgus pakalpojumus: Xbox spēles, e-resursu izmantošanu un daudzveidīgu pasākumu klāstu.

 

Uz tikšanos bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Anna Pakere
tālr.: 654 21750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv

Tagi: Bibliotēku nedēļa, grāmatas vēsture, grāmatas ceļojums laikā