Katru gadu 2. aprīlī tiek atzīmēta dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas diena. 2015. gadā izcilajam rakstniekam apritēja 210 gadu.

Viņa literārais devums ir ne tikai pasakas, bet arī romāni, lugas un dzejoļi. Andersena pasaku motīvi ir vairāku filmu, multiplikācijas filmu, teātra un baleta izrāžu pamatā. Viņa vārdā ir nosaukta arī prestižā literatūras prēmija, kas katru gadu rakstnieka dzimšanas dienā tiek pasniegta par ieguldījumu Bērnu literatūras attīstīšanā.

Vairākās pasaules valstīs kopš 1967. gada 2. aprīļa tiek rīkoti Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai veltīti pasākumi. Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika organizēts rakstniekam veltīts literāri tematiskais pasākums sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem “H. K. Andersena pasakas – spārni, kas ļauj mums lidot iztēles, sapņu un līdzpārdzīvojumu debesīs”. Pasākuma apmeklētāji ar aizrautību iepazina autora dzīves gājumu un daiļradi, kurā akcentētas arī mūsdienās aktuālas dzīves situācijas. Tika organizētas dažādas aktivitātes, atklājot daudzveidīgo tēlu pasauli H. K. Andersena pasakās.

Bibliotēkas apmeklētājiem tika piedāvāta arī dāņu rakstniekam veltītā literatūras izstāde.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte”
bibliotekāre Dace Jakovele
Tel.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Hanss Kristians Andersens, Starptautiskā Bērnu grāmatu diena, 210 gadu jubileja