Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” visa janvāra garumā notika literāri tematisks pasākums “Saklausīsim neikdienišķo Annas Sakses pasakās!” 2015. gada 16. janvārī pasaku valstības karalienei Annai Saksei apritēja 110 gadi.

Šī nozīmīgā jubileja pulcināja vairāk nekā 200 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus. Lielāko popularitāti Anna Sakse ir guvusi tieši ar literāro pasaku devumu. Rakstniece ir teikusi: “Pasakas ir viens no visvecākajiem un mūžam jauns žanrs.” Bagāto jūtu pasauli autore ir atspoguļojusi grāmatā “Pasakas par ziediem”, kura ir iekļuvusi latviešu kultūras dārgumu krātuvē.

Annas Sakses pasaku krāšņā valoda un daudzveidīgā tēlu pasaule uzrunā un aizrauj ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus un jauniešus. Par to pārliecinājās Bērnu bibliotēkas ciemiņi – māksliniece un garausis –, kas bija ieradušies iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar autores dzīves gājumu un daiļradi.

Sirsnīgā un radošā atmosfērā bērni ielūkojās autores radītajā ziedu brīnumainajā pasaulē, kas atklāj daudz spilgtu un mūsdienīgu dzīves situāciju. Īpaša uzmanība tika veltīta literārajai pasakai “Zaķa kāposti”, kas tika gan iestudēta, gan lasīta skaļi. Dalībnieki leļļu teātrī ar prieku un aizrautību iejutās dažādu tēlu – zaķa, zemnieka, tirgotāja – lomā. Māksliniece un garausis bija sarūpējuši pārsteigumus. Katrs bērns aizraujošā eksperimenta laikā varēja izplaucēt savu ziediņu.
Bibliotēkā bija apskatāma rakstniecei veltītā literatūras izstāde. Pāršķirstot grāmatu lappuses, ikviens lasītājs varēja sastapties ar Annas Sakses radītajiem varoņiem.

Lai lasīšana sniedz bagātīgu emociju gammu!
Tiksimies bibliotēkā!

 

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele
Tel.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Anna Sakse, Pasakas par ziediem, pasaku valstība