2014. gada 20. decembrī Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” notika „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2014” noslēguma pasākums – lasīšanas svētki „Labs darbs, kas padarīts!”.

Šogad lasīšanas veicināšanas programmā iesaistījās 138 eksperti, tai skaitā 68 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni, 50 pusaudži un jaunieši. Savukārt vecāki šogad bija aktīvāki nekā pērn, un to skaits sasniedza 21.

20. decembra pēcpusdienā Bērnu bibliotēkā sapulcējās lasīšanas eksperti, lai dalītos iespaidos par izlasīto, atskatītos uz paveikto un iepazītos ar visām grāmatām, kas tikušas iekļautas Bērnu žūrijā kopš 2002. gada. Tika izveidots Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu plaukts, apkopojot tajā visas grāmatas, kuras minēto gadu laikā bija ietvertas vērtēšanai piedāvātajās grāmatu kolekcijās. Bibliotēkas darbinieki izveidoja literatūras sarakstus un izcēla nominētās grāmatas. Tagad šis materiāls ir pieejams ikvienam interesentam.

Kamēr vieni veidoja grāmatu plauktu, citi spēlēja intelektuālo galda spēli “Atpazīsti grāmatu!”. Meklējot atbildi uz jautājumu “Ko man nozīmē lasīt?”, vēl viena svētku dalībnieku grupa klausījās Kvinta Būholca grāmatas “Grāmatu valstībā” skaļā lasīšanā mūzikas skaņu pavadījumā. Varbūt “lasīt nozīmē sapņot ar svešu roku palīdzību” (Fernands Pesoa), “bet varbūt lasot kāds izvairās no trokšņa un kņadas”, “kāds skatās nezināmās tālēs” vai arī “kāds vakarā nekad nav viens…” (Kvints Būholcs).

Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” darbinieki saka paldies visiem un ikvienam, kuri iesaistījās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2014”!

Ja kāds vēl nav paguvis izlasīt visas grāmatas no kolekcijas, tad var turpināt lasīt visu janvāri. Izlasījuši neaizmirsīsim aizpildīt elektronisko anketu http://petijums.lv/aptauja/index.php/765529/lang-lv, lai katrs no mums varētu droši teikt “Labs darbs, kas padarīts! ”.

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Anna Pakere
tālr.: 654 21750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv

Tagi: Bērnu, lasīšanas svētki, lasītveicināšana, jauniešu un vecāku žūrija 2014