2014. gada nogalē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”, par populārāko pasākumu bibliotēkas pirmsskolas vecuma lietotājiem tika atzīts rotaļnodarbību cikls “BIKIBUKS – šļuks, juks, spruks – nekur no tevis neaizmuks!”

 Rotaļno arbība tika izstrādāta, lai piedalītos aktivitātēs, kuras notika VKKF kultūras programmas “Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās” ietvaros.

Rotaļnodarbību laikā pašiem mazākajiem bibliotēkas lietotājiem un viņu vecākiem dzejas rūķi Skaņa un Atskaņa piedāvāja ielūkoties mazās, plaukstas lieluma latviešu bērnu dzejoļu grāmatiņās no BIKIBUKA bilžu grāmatu sērijas. Kopā ar bērniem dzejoļi tika ne vien lasīti un deklamēti, bet arī dziedāti un ieskandēti aizraujošās rotaļās. Īpaša uzmanība tika veltīta arī grāmatu ilustrācijām, jo katrā BIKIBUKĀ ir ilustrēts viens dzejolis, katrai dzejoļa rindiņai ir sava lappuse, sava ilustrācija, kas kopā veido sirsnīgu, mazajam lasītājam viegli uztveramu dzejoli.

Daugavpils mazie lasītāji bija ļoti atsaucīgi, zinātkāri un aktīvi. Programmas ietvaros rotaļnodarbībās piedalījās 122 audzēkņi no Daugavpils 24. pirmsskolas izglītības iestādes, 50 audzēkņi no Daugavpils 12. pirmsskolas izglītības iestādes, 42 audzēkņi no Daugavpils 29. pirmsskolas izglītības iestādes, 68 audzēkņi no Daugavpils 1. pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī Klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” dalībnieki. Katram bija iespēja izpētīt un pašķirstīt šo mazo, jauko, brīnišķīgo, pārsteigumiem pilno plaukstas lieluma grāmatiņu!

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Anna Pakere
tālr.: 654 21750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv

Tagi: Skaņa, BIKIBUKS, rotaļnodarbība, dzejas rūķi, Atskaņa