Novembris, Latvijas Valsts svētku un patriotisma mēnesis, Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika veltīts arī izcilā pasaku meistara un dzejnieka Kārļa Skalbes 135 gadu jubilejai.

Vēsajās un dzestrajās dienās visa mēneša garumā Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesojās Baltais kaķis un Melnais runcis no pasakas “Kaķīša dzirnavas”. Literāri tematiskā pasākuma laikā bērni iepazina šīs pasakas literāros tēlus un izzināja viņu dzīves gaitas.

 

Kārļa Skalbes literārās pasakas fragmenti tika iestudēti un lasīti skaļi. Tika izspēlētas dažādas aktivitātes par tēmu labais un ļaunais, baltais un melnais, dāsnums un mantkārība. Baltais kaķis un Melnais runcis atraktīvi un radoši iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs – mazie bibliotēkas apmeklētāji skatījās multfilmas fragmentus un mēģināja uzminēt nākamos pagriezienus kaķīšu dzīves ceļā.

 

Pasākuma noslēgumā Melnais runcis un Baltais kaķītis atkal kļuva labi draugi, novēlēja visiem būt draudzīgiem un ar sapratni izturēties vienam pret otru. Bērni ar aizrautību un sajūsmu iepazina Kārļa Skalbes devumu latviešu literatūrā un guva pozitīvas emocijas.

 

Lai katram no mums izdodas vairot gaišus prieka mirkļus ikdienā!

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Pasakas, Latviešu literatūra, Kārlis Skalbe, Kaķīša dzirnavas