2014. gada 27. martā bērnu bibliotēkā "Zīlīte" viesojās īpašas vecmāmiņas - Daugavpils dzejnieces Lidija Vasaraudze un Stepanīda Miloševiča, kuras raksta dzejoļus bērniem, aicinot visus kļūt mīļākiem un gaišākiem, redzēt pasauli saules apmirdzētu.

Pirmsskolēni iepazinās ar dzejniecēm. Mazie pasākuma apmeklētāji ar interesi un aizrautību klausījās vecmāmiņu stāstus par mīļākajām bērnības pasakām, uzzināja kā tapuši dzejoļi un, ka viņu mazbērni dzejniecēm bija iedvesmas avots vairākām grāmatām.

Pasākuma gaitā grāmatu autorēm izveidojās sirsnīgs dialogs. Stepanīda Miloševiča rādīja pašdarinātu leļļu teātri, kurš pārvērtās jautrā rotaļā ar bērniem, sagādājot daudz prieka mazajiem dalībniekiem. Savukārt Lidija Vasaraudze iedrošināja bērnus pašiem pamēģināt sacerēt kādu pantiņu un izdomāt mīklas par dažādām dzīves situācijām, klāt pievienojot kustības.

Pasākuma noslēgumā ikviens vēlējās nofotografēties kopā ar īstu pasaku vecmāmiņu un līdzi paņemt kaut kripatiņu labestības, iedvesmas un sirds siltuma.

Ziņu sagatavoja:
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Līga Rudzīte - Besakirska
Tālr.: 65421750
e-pasts: liga.rudzite@lcb.lv

Tagi: dzeja, Daugavpils, vecmāmiņas