2012.gada 16. - 19. oktobrī norisinājās zinātkāro konkurss „Bibliotēkas Olimpiskās spēles 2012”. Šī konkursa iniciators un organizators bija Bērnu bibliotēka „Zīlīte”. Olimpiskajās spēlēs piedalījās Daugavpils 3. vidusskolas, 9. vidusskolas un Centra vidusskolas 6.-7. klašu skolēni.

Bērnu bibliotēka „Zīlīte” jau vairākus gadus organizē radošus un izzinošus konkursus pilsētas skolām, kuros skolēniem ir iespēja pierādīt savu aktivitāti, erudīciju un tieksmi izzināt un sacensties zināšanās. Šogad konkursa ietvaros tika izvirzītas šādas nominācijas: „Superlasītājs 2012”, „Erudīts 2012”, „Literatūras viszinis 2012.” Konkursa uzvarētāju vārdi tiks iekļauti „Bērnu bibliotēkas rekordu grāmatā 2012”, kuras prezentācija notiks decembrī.

Bibliotēkas Olimpisko spēļu dalībniekiem tika piedāvāts atrast atbildes uz saistošiem jautājumiem, izpildīt dažādus izzinošus un radošus uzdevumus, kā arī noskatīties prezentāciju par Olimpisko spēļu vēsturi.

Lai bibliotēkas Olimpiskās spēles noritētu pēc visām sengrieķu tradīcijām, tika sarīkotas dzejnieku sacensības. Komandas sacerēja un izlasīja piecrindi – odu Grāmatas godam. Viena no tām: „Grāmata. Noderīga, mīklaina un mūžīga. Māca, priecē un izglīto. Grāmata – labākais draugs. Sapnis”.

Komandas uzvarētājas tika apbalvotas ar „Bibliotēku Olimpiskās spēles 2012” medaļām. Pasākuma dalībnieki tika cienāti ar konfektēm.

Priecē tas, ka skolēni aizrautīgi piedalījās šajā izzinošajā procesā un centās parādīt savu erudīciju un zināšanas.

Ziņu sagatavoja:
Zita Koļčatova
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
tālr.: 65421750
e-pasts: zita.kolcatova@lcb.lv