Jau tradicionāli septembris Latvijā saucams par dzejas mēnesi. Dzejas dienas ir dzejnieku ražas svētki jeb atskaites punkts par gada laikā padarīto. Šajos svētkos dzejnieki tiekas ar saviem lasītājiem. Dzejoļi skan bibliotēkās, skolās, parkos, muzejos.

Dzejas dienu ietvaros 2012. gada 12. septembrī Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” viesojās viena no bērnu iemīļotajām dzejniecēm Inese Zandere. Autore tikās ar Daugavpils Vienības pamatskolas 2. klases skolēniem.

Bērnu bibliotēkā lasītājiem ir pieejamas 30 Ineses Zanderes grāmatiņas, kuras ir ieguvušas popularitāti starp lasītājiem. Dzejnieces dzejoļu varoņi dzīvnieki, mašīnītes, lupatiņi un cilvēki.

Inese Zandere uzskata, ka mazo lasītāju iesaistīšana Dzejas dienās palīdzēs tiem izaugt par prasmīgiem cilvēkiem.  

Svētkos bērni iepriecināja dzejnieci ar viņas dzejoļu nolasīšanu no dažādiem dzejoļu krājumiem „Princešu piedzīvojumi”, „Karalis Ezis”, „Iekšiņa un Āriņa”. Bet autore svētku dalībniekus iepazīstināja ar jaunākajiem pašas radītājiem četriem tēliem – audumu bērniņiem Lupatiņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu un Lakatiņu, kuri bija līdz paņemti mugursomā. Dzejniece pastāstīja, ka šie tēli tika radīti slimnīcā, lai palīdzētu mazajam slimniekam pārvarēt bailes un ātrāk izveseļotos. Dzejniece nolasīja arī savus jaunākos dzejoļus par slimnīcas varoņiem –katetru, termometru, asinsanalīzi. Šie dzejoļi tika uzrakstīti Bērnu klīniskās universitātes mājaslapai www.slimnicaberniem.lv. Sajūsmu bērnos radīja dzejoļi par „dzīvajām” mašīnītēm – Jāni Traktoru, Hondu, BMW un citiem neparastajiem braucamajiem.

Bērnu uzdotie jautājumi I. Zanderei palīdzēja viņiem labāk iepazīt autora daiļradi, gan uzzināt par viņas interesēm.

Ineses Zanderes dzejoļi ir patiesi interesanti un patīk gan bērniem, gan pieaugušiem.

Ziņu sagatavoja:
Zita Koļčatova
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
tālr.: 65421750
e-pasts: zita.kolcatova@lcb.lv

Tagi: Dzejas dienas