2012. gada 25. janvārī Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” bija organizēta izzinošā pārruna –viktorīna „Cilvēkam vajag suni”. Pasākuma mērķis –ieaudzināt skolēnos saudzīgu attieksmi pret mājdzīvniekiem un atbildību par viņiem, paplašināt redzesloku un veicināt bērnos izzinošās intereses.

   & nbs ;     Izmantojot prezentāciju, bibliotekāre iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar interesantiem faktiem no vēstures par suņu šķirņu izcelšanos, viņu paradumiem, „profesijām”, kā arī ar pieminekļiem, kas veltīti suņiem par viņu uzticību cilvēkam.

         Piedaloties dažādās spēlēs, skolēni ieguva plašākas zināšanas par savdabīgo suņu pasauli.

Viktorīnas jautājumi palīdzēja bērniem atcerēties daiļliteratūru, kinofilmas un animācijas filmas, kuru galvenie varoņi ir suņi. Atbildot uz jautājumiem, skolēni uzzināja daudz ko interesantu par šiem uzticamajiem cilvēka draugiem no Ginesa rekordu grāmatas, bet visvairāk viņiem patika izdomāt rakstura īpašības, kādas vēlētos redzēt „jaunajām” suņu šķirnēm. Pasākuma dalībnieki varēja apskatīt arī daiļliteratūras un enciklopēdiju grāmatu izstādi, kas veltīta bija suņiem.

Ziņu sagatavoja:
Zita Koļčatova
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
tālr.: 65421750
e-pasts: zita.kolcatova@lcb.lv