Un te jau klāt rudens, Dzejas dienas 2011. Latvijas Rakstnieku savienība jau kopš Raiņa simtgades svinībām 1965. gadā rīko ikgadējās Dzejas dienas. Tas ir laiks, kad satiekas dzejnieks un lasītājs. Tā ir Latvijas kultūras dzīves vizītkarte un svētki visos valsts novados, kuri saistās ar īpašu pacilātību.

Ar tādu noskaņu 8. septembrī Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" notika dzejas lasījumi bērniem. Bibliotēkā kopā pulcējās Daugavpils 3. vidusskolas 2. klašu skolēni un viņu vecāki. Turpinājām iesākto tradīciju – bērnus iepazīstinājām ar pašmāju dzejniecēm Lidiju Vasaraudzi un Jeļenu Krajevu, kā arī rakstnieci no Rīgas Regīnu Maskajevu. Dzejnieces lasīja savus vēl nepublicētos jautros dzejoļus, stāstīja par to, kā tapa tie. Mūsu novada dzejniece

J. Krajeva nolasīja pasaku no savas topošās grāmatas „Pasakas, pasakas, pasakas”. Arī bērni lasīja dzejoļus par lietutiņu, par maizes drupačiņām, par mēnestiņu, par kaķi, kuram viss ir ačgārni. Šī sirsnīgā tikšanās saulainajā rudens dienā dalībnieku sirdis pildīja ar prieku un mīlestību.

Ziņu sagatavoja:
Zita Koļčatova
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
tālr.: 65421750
e-pasts: zita.kolcatova@lcb.lv

Tagi: Pasākumi, bērni