2011. gada 6. maijā Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” viesojās viena no bērnu populārākajām un iemīļotākajām dzejniecēm Inese Zandere. Autore tikās ar Saskaņas pamatskolas 2. klases skolēniem.

Bērnu vidū iecienītas ir I. Zanderes grāmatas „Māsa un brālis,” „Karalis Ezis,” „Vārdurati,” „Limonāde”, „iekšiņa un āriņa” . Viņi ar prieku gaidīja tikšanos ar rakstnieci un sagatavoja mazu izrādi pēc pasakas „Ko teica Gaiļa kungs” motīviem. Izrādes noslēgumā bērni nodziedāja „Gaiļa kunga dziesmiņu”.

I. Zandere sarakstījusi ap 25 dzejoļu un pasaku grāmatām. Tikšanās laikā viņa lasīja dzejoļus no grāmatas „Princešu piedzīvojumi”, kā arī dzejoļus, kuri vēl nav publicēti. Bērni noskatījās animācijas filmiņu “Kā Lupatiņi mazgājās”, kuru I. Zandere veidoja sadarbojoties ar bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un Mazs”. Šo lupatiņu ideju autore ir pati rakstniece. Filma veidota vismazākajiem skatītājiem un stāsta par to, kā četri audumu bērniņi – Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš ar uzvārdu Lupatiņi - dodas mazgāties, atklāj vannas istabas Briesmoni, iepazīstas ar Ūdentiņu un sacer Kaķim dziesmu par mazgāšanos.

Autore iepazīstināja bērnus arī ar saiti www.slimnicaberniem.lv, kura veidošanā piedalījās pati. Šeit bērni var uzzināt, ko var darīt vai ko nedrīkst darīt slimnīcā, spēlēt dažādas spēles un lasīt I. Zanderes skaitāmpantus. Kā teica autore:„Ar pantiņu būs drošāk”.

Tikšanās beigās bērni uzdeva autorei jautājumus. Viņi interesējās kādā vecumā rakstniece sāka rakstīt dzejoļus, kāda ir viņas pirmā grāmata u.c. ni, iepazīstas ar Ūdentiņu un sacer Kaķim dziesmu par mazgāšanos.

Ziņu sagatavoja:
Zita Koļčatova
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
tālr.: 65421750
e-pasts: zita.kolcatova@lcb.lv

Tagi: bērni, dzejoļi