Šovasar Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”piedalījās 56 individuālie dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 253). Tika novadīti arī 8 pasākumi bērnu nometņu grupām (kopējais apmeklējumu skaits – 185).

2. augustā bibliotēkā notika literārā stunda “Vasarīgu grāmatu kaleidoskops”. Lasītveicināšanas programmas dalībnieki tika iepazīstināti ar čehu ilustratora un animācijas filmu režisora Zdeņeka Milera daiļradi. Starp viņa darbiem ir arī slavenais tēls Kurmītis. Pasākumā tika prezentēts kamišibai stāsts “Sapņi piepildās!”, kuru aktīvākās lasītājas Evelīna Pastuhova, Anita Golovača, Sintija Ivbule, Katrīne Giptere un Darja Matvejeva sacerēja un uzzīmēja divu nedēļu laikā. 

 

Atbildi uz jautājumu “Vai puiši lasa grāmatas?” meklējām skaļās lasīšanas nodarbībā “Grāmatas, kas uzrunā zēnus”. Drosmīgākie zēni aizrautīgi lasīja dzejoļus un kafijas pupiņas, piedalījās “želatīna konfekšu kaujā” un iejutās šefpavāru lomā. Meitenes bija sagatavojušas puišiem pārsteigumu – jautrus priekšnesumus pēc mīļāko dzejnieku Sergeja Mihalkova un Eduarda Uspenska grāmatu motīviem.

 

16. augustā Ceriņu bibliotēkas bērnu nodaļas aktīvākās un čaklākās lasītājas ielūdza visus interesentus uz lasīšanas pasākumu “Sirsnīgi stāstiņi meitenēm”. Meitenes kopā ar bibliotekāri sagatavoja uzvedumu par mīļākajām grāmatām, sarīkoja muzikālu konkursu un radošu nodarbību. Zēni pasniedza meitenēm sirsnīgas komplimentu atklātnītes.

 

Augustā Daugavpils 11. pamatskolas bērnu nometnes grupas apmeklēja literāro stundu “Disneja varoņi bibliotēkā”. Pasākuma dalībnieki minēja mīklas par Disneja grāmatu varoņiem, iepazinās ar leģendāro mikipeli Mikiju un Donaldu Daku, kā arī noskaidroja šo tēlu tapšanas vēsturi.

 

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” noslēdzās ar pasākumu“Diena pēc dienas, grāmata pēc grāmatas!” un superīgu diskotēku. Pasākuma laikā tika apbalvoti aktīvākie un čaklākie programmas dalībnieki. Galveno balvu saņēma Katerīna Dobrovoļska, Evelīna Pastuhova un Anita Golovača, savukārt seši dalībnieki – Alika Cibuļska, Nikolass Tveneboā, Laima Suveizda, Sintija Suveizda, Matvejs Šatrevičs un Polina Gidzjune – saņēma veicināšanas balvas.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre
Jeļena Panteļejeva
Tālr. 65430660
e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv

Tagi: Lasītveicināšanas programma bibliotēkā