Šovasar LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas lasītveicināšanas programmā „Skaistā vasara bibliotēkā!” piedalījās 56 individuālie dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 253). Tika novadīti arī 8 pasākumi bērnu nometņu grupām (kopējais apmeklējumu skaits – 185).

2. augustā bibliotēkā notika literārā stunda "Vasarīgu grāmatu kaleidoskops". Lasītveicināšanas programmas dalībnieki tika iepazīstināti ar čehu ilustratora un animācijas filmu režisora Z. Milera daiļradi, kas radījis slaveno tēlu Kurmīti. Aktīvākās lasītājas E. Pastuhova, A. Golovača, S. Ivbule, K. Giptere, D. Matvejeva divu nedēļu laikā sacerēja un zīmēja kamišibai stāstu "Sapņi piepildās!", kuru veiksmīgi prezentēja pasākumā.

 

Atbildi uz jautājumu “Vai puiši lasa grāmatas?” meklējām skaļās lasīšanas nodarbībā “Grāmatas, kas uzrunā zēnus”! Drosmīgākie zēni aizrautīgi lasīja dzejoļus un kafijas pupiņas, ņēma dalību “želatīna konfekšu kaujā” un iejutās šefpavāru lomā. Meitenes sagatavoja pārsteigumu puikām – jautrus priekšnesumus pēc mīļāko dzejnieku S. Mihalkova un E. Uspenska grāmatu motīviem.

 

16. augustā Ceriņu bibliotēkas bērnu nodaļas aktīvākās un čaklākās lasītājas ielūdza visus interesentus uz lasīšanas pasākumu “Sirsnīgi stāstiņi meitenēm”. Meitenes kopā ar bibliotekāri sagatavoja inscenējumu par mīļākajām grāmatām, sarīkoja muzikālu konkursu un radošu nodarbību. Zēni pasniedza meitenēm sirsnīgas komplimentu atklātnītes.

 

Augustā Daugavpils 11. pamatskolas bērnu nometnes grupas apmeklēja literāro stundu “Disneja varoņi bibliotēkā”. Pasākuma dalībnieki minēja mīklas par Disneja grāmatu varoņiem, iepazinās ar leģendāro mikipeli Mikiju un Donaldu Daku, kā arī noskaidroja šo tēlu tapšanas vēsturi.

 

Lasītveicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā!” noslēdzas ar pasākumu “Diena pēc dienas, grāmata pēc grāmatas!” un superīgu diskotēku! Pasākuma laikā tika apbalvoti aktīvākie un čaklākie dalībnieki – galveno balvu saņēma K. Dobrovoļska, E. Pastuhova un A. Golovača, seši dalībnieki – A. Cibuļska, N. Tveneboā, L. Suveizda, S. Suveizda, M. Šatrevičs un P. Gidzjune saņēma veicināšanas balvas. 

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv

Tagi: Lasītveicināšanas programma bibliotēkā