Ceriņu bibliotēkā aktīvi startēja lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā!”. Jūnijā pasākumus apmeklēja 31 bērnu nodaļas lietotājs (kopējais apmeklējumu skaits – 73). Programmā iesaistījās arī bērni un skolotājās no Sociālās mājas vasaras nometnes (kopējais apmeklējumu skaits – 35).

Programmas atvēršanas svētkos Ceriņu bibliotēkas lietotāji piedalījās rokdarbnieces Anastasijas Veličko interjera leļļu izstādes atklāšanā. Pasākuma apmeklētājiem tika stāstīts par darbietilpīgu leļļu izgatavošana procesu, un par to, ka katrai lellei ir sava tapšanas vēsture. Savukārt Sociālās mājas vasaras nometnes bērni un skolotājas piedalījās novadpētniecības stundā "Mēs esam daugavpilieši".

 

Izzinošā kvestā “Enciklopēdijas – izziņas ceļvedis Latvijas dabas pasaulē” bērni pētīja uzziņu literatūras krājumu un pārbaudīja savas spējas informācijas meklēšanā, Latvijas rakstnieku grāmatu dienā “Tobiasa ceļojumu stāsti” lasītveicināšanas programmas dalībnieki iepazinās ar Jura Zvirgzdiņa grāmatām par Tobiasu, noskatījās priekšnesumu par zinātkāro lācēnu un kopā ar Tobiasu devās ceļojumā pa Eiropas valstīm.

 

Jūnija pasākumi noslēdzās ar literāro stundu bērniem “Disneja varoņi bibliotēkā”. Pasākuma dalībnieki ar interesi minēja mīklas par Disneja grāmatu varoņiem. Jaunie pētnieki iepazinās ar leģendāro mikipeli Mikiju, izpētīja viņa tapšanas vēsturi un izpildīja testu. Radošajā darbnīcā bērni izkrāsoja krāsojamās lapas par Mikiju un viņa draugiem.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv