Maija mēnesī Latvija svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Šiem svētkiem par godu Ceriņu bibliotēkā tika rīkoti Baltā galdauta svētki. Pasākuma dalībnieki paši veidoja izstādi "No pūra lādes" - atnesa gan cara Nikolaja zelta naudu no 1898. gada, gan Sibīrijā darinātas mantas, senos darba rīkus un citas saimniecībā lietotas mantas no pagājušā gadsimta. Vecākā paaudze stāstīja par katru priekšmetu, papildinot bērnu zināšanas par senajiem darba rīkiem, rakstāmlietām, mūsu pilsētas vēsturiskajām fotogrāfijām.

 

Daugavpils 13. vidusskolas 1. klašu skolēni piedalījās patriotiskajā stundā “Mūsu veltījums Latvijai” – skolēni iepazina Latvijas valsts simbolus un tradīcijas, pētīja informāciju par mūsu zemes dabu un lietām, kas padara Latviju slavenu. Savukārt Daugavpils 11. pamatskolas 5. klases komanda tika uzaicināta uz kvesta spēli “Enciklopēdijas – izziņas ceļvedis Latvijas dabas pasaulē”.

 

Katru gadu maija otrajā svētdienā tiek svinēta Mātes diena. Ceriņu bibliotēkā par godu Mātes dienai notika radošā darbnīca “Apsveikuma kartītes māmiņām”, kuras laikā bērniem bija iespēja izveidot oriģinālus laimes vēlējumus savām māmiņām vai omītēm.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas vadītāja


Tatjana Zahare


tālr.: 65430660


e-pasts: tatjana.zahare@lcb.lv