Ziemassvētku gaidīšanas laikā Ceriņu bibliotēkā norisinājās Adventes laika lasījumi bērniem un pieaugušajiem “Skaists ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks”.

Adventes lasījumos piedalījās Daugavpils 13. vidusskolas 1.a klase, Daugavpils 11.pamatskolas 4.a klase un Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem klienti. Pasākuma laikā dalībnieki noklausījās A.Kruglova Ziemassvētku stāstu “Salavecītis”, piedalījās latviešu tautas pasakas ”Vecīša cimdiņš” inscenējumā, minēja mīklas un “zīlēja” nākotni.

 

Pieaugušo abonementa lasītājiem pārsteigumu sagādāja Dzintras Miļancejas klūgu pinumu izstādes prezentācija. Dzintra Miļanceja ir Tautas Lietišķās mākslas studijas dalībniece, no klūgām viņa veido lādītes, grozus, dekorus, rokassprādzes un suvenīrus. Ar lielu mīlestību rokdarbniece pastāstīja par savu aizrautību ar kārkliem, kas ir visai grūts un laikietilpīgs process. Pasākuma turpinājumā dalībnieces lasīja Ziemassvētku stāstus un novēlējumus un sirsnīgi pavadīja laiku pie tējas tases. Adventes lasījumi dāvināja visiem dalībniekiem lasīšanas prieku, svētku sajūtu un kopā būšanas prieku.

 

29. decembrī Ceriņu bibliotēkā notika literārais karnevāls ģimenēm “Jaunais gads Skābpienciemā”. Tas bija literārais ceļojums Eduarda Uspenska grāmatu pasaulē, kad bērni izteiksmīgi lasīja autora grāmatu fragmentus. Jaungada sagaidīšanas pasākumā bērni piedalījās jautrās rotaļās, dancoja un veidoja eglīšu rotājumus.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv