Novembris ir īpašs mēnesis, kad Latvijas iedzīvotāji atzīmē mūsu valsts svētkus un sirdīs sajūt īpaši patriotisku noskaņu.

Patriotu nedēļas ietvaros Daugavpils 11. pamatskolas 7.a klases skolēni piedalījās novadpētniecības viktorīnā “Ko Tu zini par Daugavpili?”. Skolēni iepazinās ar Ķīmiķu mikrorajona tapšanas vēsturi, pētīja dzimtās pilsētas ievērojamākās vietas, noskatījās videosižetu “Latgales Centrālā bibliotēka laiku lokos” un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par LCB vēsturi un LCB filiālbibliotēkām.

 

Starp visiem svētkiem īpaša vieta ir Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Ceriņu bibliotēkas bibliotekāri piedāvāja Daugavpils 23. pirmsskolas izglītības iestādes un 20.  pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem apmeklēt patriotisku stundu “Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!”. Pasākuma dalībnieki lasīja latviešu dzejnieku veltījumus mūsu skaistajai valstij un devās virtuālajā ceļojumā pa Latvijas skaistākajām vietām.

Sadarbības ietvaros Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre Jeļena Panteļejeva piedalījās arī Autisma centra “Mūsu pasaule” Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītajā pasākumā “Es – Latvijas daļiņa”. Pasākums pagāja muzikālajā un draudzīgajā gaisotnē. Bērni kopā ar vecākiem izdejoja tautas rotaļas, ar lielu interesi piedalījās stafetēs un baudīja svētku torti. 

 

Ceriņu bibliotēka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros uzaicināja bērnus un viņu vecākus uz pasākumu “Reiz Kaķu salā…”. Rīta stundas dalībnieki pētīja Ziemeļvalstu salas, lasīja Mauri Kunnasa grāmatas “Karaļa Artūra bruņinieki. Stāsts par seno kaķu vēsturi” fragmentu un kopīgi darbojās radošajā darbnīca, veidojot grāmatzīmi – kaķi.

 

Daugavpils Būvniecības tehnikuma jaunieši piedalījās bibliotekārajā stundā “Iepazīsti Ceriņu bibliotēku!”. Bibliotekārās stundas laikā notika ekskursija pa bibliotēkas telpām. Jaunieši iepazinās ar bibliotēkas nodaļām un to piedāvātajiem pakalpojumiem, aplūkoja grāmatu izstādes un pievērsa uzmanību periodikas izdevumu klāstam.

 

Novembra beigās Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks” sadarbībā ar mūsu bibliotēku organizēja tematisku nodarbību par tēmu “Mežs – Latvijas bagātība”. Pasākumu apmeklēja 23. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Bērniem tika skaidrots par dabas veltēm, par uzvedību mežā un tā saudzēšanu. Ekoskolas nodarbība palīdzēja bērniem saprast, ka meža saglabāšana ir vitāli svarīga mūsu nākotnei.  

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas vadītāja


Tatjana Zahare


tālr.: 65430660


e-pasts: tatjana.zahare@lcb.lv