Šovasar LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas lasītveicināšanas programmā „Skaistā vasara bibliotēkā!” piedalījās 62 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 248). Tika novadīti arī 2 pasākumi bērniem no Sociālās mājas vasaras nometnes (kopējais apmeklējumu skaits – 22).

Pasaku mēneša pirmā nodarbība tika veltīta bērnu lasītākajām grāmatām. Lasītveicināšanas programmas dalībnieki veidoja mīļāko grāmatu topu, ieskatījās pasakainajā Džingliku pasaulē un iepazinās ar populārā rakstnieka Oļega Roja daiļradi. Bērni pildīja džinglika Pankrata uzdevumus – atbildēja uz āķīgiem jautājumiem par grāmatu varoņiem, piedalījās apslēptas mantas meklēšanā un atveidoja pasaku varoņus plastilīnā.

 

Kopā lasīšanas stundā “Dodamies uz mežu!” bērni pētīja kukaiņu dzīvi, noskatījās izzinošu raidījumu par sienāžiem, ņēma dalību viktorīnā un radošajā darbnīcā. Pasākuma dalībnieki ar lielu aizrautību iesaistījās sienāžu meklēšanā bibliotēkai piegulošajā teritorijā. Bibliotekāre pievērsa bērnu uzmanību lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” un aicināja klātesošus kļūt par lasīšanas ekspertiem. 

 

Nedēļas laikā aktīvākie lasītveicināšanas programmas dalībnieki Evelīna Pastuhova, Artūrs Vingris un Milana Potapova sacerēja un veidoja Kamišibai attēlu teātra stāstus. Ceturtdienas pasākumā “Sacerēsim pasaku!” mazie autori prezentēja savus darbus un stāstīja par pasaku tapšanas procesu. Bērniem tika piedāvātas galda spēles un aktivitātes svaigā gaisā. 

 

24. augustā norisinājās lasītveicināšanas programmas noslēguma pasākums “Skaistās vasaras balle”, kurā tika apbalvoti aktīvākie un čaklākie dalībnieki. Galveno balvu – biļetes uz kino – saņēma Anita Golovača, Polina Gidzjune un Evelīna Pastuhova, balvas par atbalstu un palīdzību tika pasniegtas Milanai Potapovai, Arturam Vingrim un Danielam Beļevičam, pārējie programmas dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Pasākuma apmeklētāji iepazinās ar literāro izstādi “Tā tik bija vasara!”, piedalījās teatrālajā aktivitātē “Grāmatu karaļvalsts” un jautrā diskotēkā.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv