Jūnijā Ceriņu bibliotēkā aktīvi startēja lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā!”. Programmas pasākumus apmeklēja 39 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 88). Programmā iesaistījās arī 11 bērni no Sociālās mājas vasaras nometnes (kopējais apmeklējumu skaits – 22).

Programmas atvēršanas svētkos “Lasošā vasara ir klāt!” bērni pētīja dzīvnieku un putnu pasauli, apskatīja enciklopēdiju izstādi, lasīja neparastas grāmatas, kā arī izzinoši radošajā darbnīcā veidoja kolāžas “Iepazīsti dzīvniekus!”.

 

Novadpētniecības stundā “Manas bērnības iela” programmas dalībnieki uzzināja, kuras ielas ir Ķīmiķu mikrorajonā, un noklausījās pazīstamo ielu nezināmus stāstus. Daugavpils pilsētas dzimšanas dienas svētkiem bērni veltīja saulainus zīmējumus uz asfalta. Novadpētniecības stundas ietvaros tika organizēta ekskursija pa Lauska ielu. Bērni pētīja apkaimi, atrada Lauska ielas sākumu un piedalījās zibakcijā “Lauska skaņa”.

 

Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumā “Mēs dzīvojam Baltijas jūras krastā” lasītveicināšanas programmas dalībnieki pētīja, cik dziļa ir Baltijas jūra un kādas valstis atrodas tās krastos. Bērni iepazinās ar enciklopēdijām par vikingu laikmetu un uzzināja, kā veidojas un kā tiek izmantots saules akmens – dzintars. Radošajā darbnīcā tapa krāsainās gleznas ar jūras tematiku.   

 

Līgo svētku pasākumā “Jāņu rotaļas” bērni uzzināja par Līgo svētku tradīcijām, lasīja un dziedāja tautasdziesmas, zīmēja papardes ziedu un salasīja jāņuzāļu pušķi. Līgot pasākuma dalībniekiem palīdzēja gudrā Pūce un grāmata “3*9 Jāņi”.

 

Jūnija pasākumi noslēdzās ar lasošo draugu tikšanos “Jauno enciklopēdiju apskats”. Pētot jaunās enciklopēdijas, bērni uzzināja putnu nosaukumus, dzīvesveidu un īpatnības. Pasākuma dalībnieki minēja mīklas, ieklausījās putnu dziesmās un izkrāsoja putnu apspalvojumu. 

 

Plašākā informācija par lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” aktivitātēm ir pieejama Facebook profilā https://www.facebook.com/lcb.cerini/.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv