Maija mēnesī Daugavpils 13. vidusskolas 3. klases skolēni apmeklēja Latgales kongresa simtgadei veltīto pasākumu “Atklāj Latviju no jauna”.

Skolēni uzzināja vēstures faktus par latviešu tautas ceļu uz Latvijas neatkarību un Latgales kongresa nozīmi Latvijas valsts veidošanas procesā. Pasākuma dalībnieki saņēma informāciju par Latgales simboliem, mūsu novada dabas bagātību un arhitektūras skaistumu, kā arī iepazinās ar Latgales amatniecības tradīcijām un noklausījās latgaliešu dziesmas.

 

Ģimenes dienas ietvaros Ceriņu bibliotēkas lietotāji tika uzaicināti uz pasākumu “Mana ģimene ir mana laime”. Pasākuma laikā tika godinātas lasošās ģimenes. Nominācijā “Lasošākā ģimene” tika apbalvotas Potapovu un Leontjevu ģimenes, Zubricku un Dobrovoļsku ģimenes. Janoviču ģimene saņēma pateicības rakstu kā “Kuplākā ģimene – bibliotēkas lietotāji”. Pasākumā tika godināti arī čaklākie bērnu nodaļas lietotāji – Evelīna Pastuhova, Romāns Gavriļenko, Artjoms Grigass, Daniels Beļevičs un Dmitrijs Karpačovs. Pasākuma noslēgumā bērni sagatavoja māmiņām patīkamu pārsteigumu – uzdāvināja viņām apsveikuma kartiņas ar skaistiem sveicieniem un sirsnīgiem vēlējumiem Mātes dienā.

 

Ceriņu bibliotēkā norisinājās tematisks pasākums “Ceļvedis pieklājības pasaulē”, kurā piedalījās Daugavpils 13. vidusskolas 1. klases skolēni. Ar Pētera Brūvera grāmatas “Labas uzvedības ābece” palīdzību pirmklasnieki devās ceļojumā pa Labās Uzvedības zemi. Bērni uzzināja, kā jāuzvedas mājās un skolā, un cik svarīgi ir sacīt labos vārdus saviem tuviniekiem un draugiem. Ar aizrautību skolēni piedalījās pasākuma aktivitātēs “Kas ir etiķete?”, “Draudzības likumi” un “Labo vārdu margrietiņa”.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas vadītāja


Tatjana Zahare


tālr.: 65430660


e-pasts: tatjana.zahare@lcb.lv