Lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par bibliotēku un grāmatu lasīšanu, 10. oktobrī, 24. oktobrī un 31. oktobrī LCB filiāle Ceriņu bibliotēkā turpināsies projekta “Grāmatu starts” nodarbības.

Pirmajā nodarbībā “Aš - aši – ašāki šurp tekat bērniņi!” piedalījās 7 ģimenes. Bērni kopā ar vecākiem guva pirmo ieskatu par bērnu literatūras nodaļu, pētīja grāmatas par dzīvniekiem un atdarināja dzīvnieku valodu. Ģimenes piedalījās kustību rotaļās un kopīgi izveidoja smaidošo saulīti. Bērniem tika piedāvāta izglītojošā multiplikācijas filma par nedēļas dienām. Pasākuma noslēgumā bērnus un viņu vecākus sagaidīja gaisa balonu šovs un kustību spēle “Lietus”.

 

Mazuļi ar nepacietību gaidīja otro nodarbību, lai nokļūtu pasaku valstībā un jautro spēļu karuselī. 24. oktobra pasākumā “Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa…” bibliotekāre nolasīja priekšā Deivida Mellinga stāstu “Kur ņemt vienu apkampienu?”. Mazuļi labprāt piedalījās pirkstiņu rotaļās un kopā ar vecākiem izveidoja krāšņus putnus. Ar attīstošo multfilmu palīdzību bērni mācījās skaitīt līdz 10 un atdarināt dzīvnieku balsis.

 

31. oktobrī projekta noslēguma nodarbībā “Kas visu izteic bez mēles? ...- tā grāmata, ar viņu labākās spēles un mīļākā saruna” bērni kopā ar bibliotekāri iepazinās ar I.Zanderes grāmatas “Kā Lupatiņi mainījās” varoni – Zeķīti un viņas draugiem. Mazuļi labprāt noskatījās multiplikācijas filmiņas par Lupatiņiem. Pasākuma viešņa tante Pūce uzjautrināja mazos dalībniekus, iesaistīja bērnus kustīgās rotaļās un uzdāvināja dāvanas: mugursomiņu ar lasāmgrāmatiņu un mīļlietiņu. Svētku izskaņā bērni piedalījās ziepju burbuļu šovā.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas


bibliotekāre Jeļena Panteļejeva


tālr.: 654 30660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv