2015. gada jūnijā LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā startēja lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā!”. Programmas pasākumus apmeklēja 26 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 56), kā arī 12 bērni no Sociālās mājas un 14 jaunieši no Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem.

4. jūnijā bērni apmeklēja novadpētniecības stundu “Daugavpilij – 740”. Pasākuma dalībnieki iepazinās ar pilsētas interesantākajām vietām, noskatījās īsfilmu “Daugavpils – mana pilsēta” (TV Dautkom) un izkrāsoja krāsojamās lapas. Bibliotēkas pagalmā pasākuma dalībnieki ar krāsainiem krītiņiem zīmēja uz asfalta apsveikumu mūsu pilsētai jubilejā.

 

Lasītveicināšanas programmas ietvaros 5. jūnijā tika organizēta bibliotekārā stunda “Ezīša Mika brīvdienas bibliotēkā” Sociālās mājas bērniem. Ezītis Miks nolasīja bērniem S. Maršaka dzejoli par ežu ģimenes piedzīvojumiem mežā un uzdeva āķīgus jautājumus par slavenu pasaku varoņiem. Bērni iepazinās ar prezentāciju “Adatainais piemājdzīvnieks” pēc I. Līdakas grāmatas “Zoodārzs manā pagalmā” motīviem. Pasākuma izskaņā dalībnieki veidoja krāsainus ezīšus no plastilīna.

 

11. jūnijā programmas dalībnieki piedalījās radošā darbnīcā “Pa taciņu rāpo gliemezis”. Pasākuma laikā bērni lasīja dzejoļus, uzzināja interesantus faktus par gliemežiem, noskatījās multeni. No gliemežvākiem un plastilīna bērni izveidoja košus un amizantus gliemežus. 12. jūnijā radošo darbnīcu “Pa taciņu rāpo gliemezis” apmeklēja jaunieši no Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem.

 

18. jūnijā notika jauno zināšanu stunda “Ceļotprieks”. Jaunie ceļotāji stāstīja par ceļojumiem, pētīja Eiropas valstis un spēlēja mēmo šovu par transporta līdzekļiem. Bērni arī labprāt noskatījās multeni par Boļeka un Loļeka jautrajiem piedzīvojumiem.

 

25. jūnijā tika aizvadīts literārs rīts “Neticami piedzīvojumi kopā ar baronu Minhauzenu”. Pasākuma dalībnieki iepazinās ar slavenā barona biogrāfiju, lasīja par Minhauzena piedzīvojumiem un meklēja dārgumus.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bibliotekāre


Jeļena Panteļejeva


tālr.: 65430660


e-pasts: jelena.pantelejeva@lcb.lv