No 14. jūnija līdz 11. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma ceļojoša plakātu izstāde “Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”. Tā iepazīstina ar bijušās Latvijas Valsts prezidentes dzīves un darba gājumu.

Izstāde tapusi Salaspils novada bibliotēkā kā veltījums eksprezidentei apaļā dzīves jubilejā, kura nosvinēta pērnā gada 1. decembrī.

 

Atzīmējot bijušās Latvijas Valsts prezidentes (1999-2007), dainu pētnieces, psiholoģijas profesores Vairas Vīķes Freibergas jubileju un Latvijas valsts simtgadi, Salaspils novada bibliotēka ir izveidojusi izstādi “Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”. Izstādes apmeklētājiem tiek dota iespēja ielūkoties Vairas Vīķes Freibergas dzīves gājumā, sākot no bērnības un bēgļu gaitām Otrā pasaules kara laikā līdz pat viņas pēcprezidentūras darbībai šodien. Izstāde ietver plašu faktu un foto liecību klāstu, veidojot daudzbalsīgu vēstījumu par spilgtu un Latvijai nozīmīgu pasaules mēroga personību, kuras veikums ir neaptverams.

 

Izstāde tapusi ar Salaspils novada pašvaldības finansiālu atbalstu sadarbībā ar Daugavas muzeju. Ekspozīcijas satura veidošanā ieguldījumu sniedza Vairas Vīķes Freibergas dzīvesbiedrs Imants Freibergs un sekretāre Daina Lasmane. Izstādes tapšanā piedalījās arī māksliniece Daina Zilauce, fotogrāfs Kaspars Suškevičs, Salaspils 1. vidusskolas skolotāja Daina Tauriņa un viņas audzēkņi, kā arī poligrāfijas kompānija Lattims.

 

Izstāde “Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā līdz 11. jūlijam.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Tagi: #LatgalesCentrālāBibliotēka, #izstāde, #CeriņuBibliotēka, #VairaVīķeFreiberga, #eksprezidente