Kā ik rudeni septembra otrajā nedēļā Latviju pārņem dzejas drudzis. Klāt ir piecdesmitās Dzejas dienas. Dzejas dienu ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedāvā plašu pasākumu programmu kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.

10. septembrī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tika atklāta interaktīvā izstāde "Literārā Daugavpils". Izstādes apmeklētājiem ir iespēja apskatīt bibliotēkas fondos atrodamos Daugavpils dzejnieku gara darbus, iepazīt mūsu novadnieku poētiskās izteiksmes dziļumu, plašumu un daudzveidību un pārliecināties, ka Daugavpils patiešām ir īsta dzejnieku pilsēta. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī paši Daugavpils dzejnieki, kas klātesošajai publikai lasīja savas vārsmas. Darbojās brīvais mikrofons, pie kura ikvienam dzejdarim bija iespēja nodot publikas vērtējumam savus sacerējumus.

 

Arī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs laikā no 9. līdz 13. septembrim risināsies virkne saistošu pasākumu, uz kuriem īpaši aicinām skolēnu grupas no pilsētas mācību iestādēm. Bērnubibliotēka „Zīlīte” piedāvās literāro rotaļnodarbību ciklu pirmsskolas vecuma bērniem „BIKIBUKS – šļuks, juks, spruks – nekur no tevis neaizmuks!” (pieteikšanās pa tālruni 654 21750) un aicinās uz tikšanos ar dzejnieci Lidiju Vasaraudzi pasākumā „Krāsainie tauriņi bērnības pļavās”. Jaunbūves bibliotēka ielūgs uz radošo tikšanos ar dzejnieku Anatoliju Galleru „Ar atvērtu sirdi”. Ceriņu bibliotēkā bērniem un jauniešiem tiks piedāvāta dzejas stunda „Pa mežu rudenī”. Literārā pasākuma „Daugavpils dzejnieki bērniem” ietvaros Piekrastes bibliotēka aicinās uz tikšanos ar dzejnieku Staņislavu Volodjko, kuršviesosies arīGaismas bibliotēkā pasākumā „Runā dzejnieks!”. Savukārt Pārdaugavas bibliotēka notiks literārā tikšanās ar dzejnieci Jeļenu Krajevu „Ciemos pie mums…” , kā arī literārs pasākums 9.–12. klašu skolēniem „No dzejas krājumiem”. Sīkāku informācija par katra pasākuma norises laiku, vietu un pieteikšanos meklējiet bibliotēkas pasākumu programmā.

 

Gaidīsim Jūs mūsu Dzejas dienu pasākumos. Nāciet, novērtējiet, nepalieciet malā!

Ziņu sagatavoja:
Inga Gedžūne
Latgales Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 65476344
E-pasts: inga.gedzune@lcb.lv

Tagi: Dzeja, Dzejas dienas 2014