2010.gada 2.novembrī plkst.13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks mākslinieka Jāņa Plivdas gleznu izstādes: „Latgales mazpilsētas” atvēršana.

   J.Plivda dzimis 1978.gadā Preiļu novada „Plivdās. Izglītojies Latvijas mākslas akadēmijā un ieguvis maģistra grādu mākslā.

Pirmā darbu izstāde tika organizēta 1998.gadā Preiļu grāmatu namā „Latgale”. Šajos gados notikušas 14 mākslinieka darbu izstādes dažādās Latgales pilsētās, kā arī Vitebskā (Baltkrievija) un Utenā (Lietuva). J.Plivda regulāri piedalās dažādos plenēros, piemēram Krāslavas paletē piedalījies piecus gadus. 2008.gadā piedalījies plenērā Itālijā un 2009.gadā plenērā (Veisiejai) Lietuvā.

     Bibliotēkā darbu izstāde būs apskatāma līdz 6.decembrim.

J.Plivda par sevi saka:

"...Manos darbos ir attēlota lauku dzīve, tā ir mierīga, cilvēciska, atkarīga no valdošā gadalaika aiz loga, bez steigas un pilna harmonijas. Caur saviem darbiem vēlos atklāt gan sev, gan citiem apkārtējās pasaules dzīvo un trauslo dabu, kura mūs sargā un dāvā tik trauslo dzīvību. Piešķiru saviem darbiem sāpīgumu un nenoteiktību. Gleznieciskā spriedze izpaužas formu interpretācijā un savdabīgi ieklātos krāsu laukumos”