Latgales Centrālā bibliotēka iegādājās jaunu grāmatu par Daugavpils cietoksni „Крепость на Западной Двине”. Grāmatas autors Olegs Morozovs ir bijušās Daugavpils Augstākās tehniskās aviācijas skolas absolvents, rezerves apakšpulkvedis, kara vēsturnieks. Darbu pie grāmatas tapšanas autors uzsāka 2008. gadā.  

Grāmatā ir 2 daļas. Pirmā daļa ir veltīta Dinaburgas cietokšņa vēsturei, bet otrā daļa - J. Fabriciusa vārdā nosauktās Daugavpils Augstākās tehniskās aviācijas skolas vēsturei. Kā stāsta autors, aviācijas skolas vēsture ir cieši saistīta ar Dinaburgas cietokšņa vēsturi. Iepriekšējos gados ir uzrakstītas vairākas grāmatas par cietokšņa un skolas vēsturi, kuras iznāca neatkarīgi viena no otras mazos metienos un šobrīd ir kļuvušas par bibliogrāfiskajiem retumiem. Materiālu trūkuma dēļ autors strādāja un vāca materiālus arhīvos un lielākajās bibliotēkās. Grāmatā ir daudz ilustratīvā materiāla no personīgajiem arhīviem. 

Oļegam Morozovam jau skolas gados patika vēsture. Viņa māte Lidija Vasiļjevna, pēc profesijas - skolotāja, par to ļoti priecājās. Pusaudža gados viņa interesi sevišķi piesaistīja franču armija un imperators Napoleons. Oļegs sen bija izlēmis par savu nākamo profesiju. Tāpat kā tēvs Vasilijs Ivanovičs Morozovs viņš kļūs par militārpersonu. Mācības, dienests Tālajos Austrumos, Daugavpilī, Stavropolē nemazināja viņa interesi par vēsturi.