Prieks, ka jūs piedalījāties 2011. gada bērnu un jauniešu žūrijā. Nu starts tiek dots Bērnu/Jauniešu žūrijai 2012.

Bērnu, jauniešu žūrija ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. Tā nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā.
Pagājušajā gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu audzēkņus. Arī  šajā gadā  ir kāds jauninājums – Vecāku žūrija. Tā mudinās arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas. Tagad aizraujošajā lasīšanas maratonā varēs piedalīties visa ģimene. Bērnu / Jauniešu žūrijas kolekcija būs pieejama Kursīšu pamatskolas bibliotēkā. Vecāku žūrijas kolekcija – pagasta bibliotēkā.

Šeit arī grāmatu saraksts, kas ir jāizlasa:

  • 1.–2. klase: 

Ineses Zanderes „Dieguburti”, Māras Cielēnas „Ežuļa peldriņķis”, Zdeņeka Milera, Eduarda Petiškas „Kurmītis un bikses”, Evijas Gulbes „Koko un Riko”, Aleksandra Štefensmeijera „Līzelotei nenāk miegs”.

  • 3.–4. klase: 

Sinikas Nopolas un Tīnas Nopolas „Salmenīte un Čībiņa. Dzīve un darbi”, Ulda Ausekļa „Zīlītes pīlītes pūš”, Mika Kerenena „Nozagts oranžs divritenis”, Mikolaja Ložiņska „Būtnes bēg”, Annas Strautnieces „Labu labais, kreisi kreisais”.

  • 5.–7. klase: 

Valda Rūmnieka „Atnācēji”, Ulfa Starka „Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es”, Māra Runguļa „Nekrietnais Alfrēds”, R. Regera, Dž. Gruneres „Emīlija dīvaine”, U.Poznanski „Erebos. Trilleris”.

  • 8.–12. klase: 

A.Akmentiņa „Zemeņu blūzs”, Ilzes Eņģeles „75 dienas”, Rūtas Šepetis „Starp pelēkiem toņiem”, A. Kuiperes „Dzīve uz ledusskapja durvīm”, Toma Kreicberga „Dubultnieki un citi stāsti”.

  • Vecāku žūrija: 

Daniela Penaka „Skolas sāpes”, Marka Hedona „Savādais atgadījums ar suni naktī”, Džordi Sjerras i Fabras „Kafka un ceļojošā lelle”, Ērlenna Lū „Doplers. Romāns”

 

Noteikumi saglabājas iepriekšējie:

  • Piereģistrējies akcijai un izlasi savas vecuma grupas 5 grāmatas, drīkst mainīt 3 savas vecumgrupas grāmatas ar citām Bērnu žūrijas kolekcijas grāmatām, ja tās žūrijas ekspertam šķiet interesantākas.
  • Piekto grāmatu Vecāku žūrijas lasīšanai un vērtēšanai izvēlas no Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatu klāsta.
  • Pēc visu grāmatu izlasīšanas tiek aizpildīta viena anketa, kura katrai vecuma grupai ir atšķirīga.
  • Neskaidrību gadījumā jautāt skolas vai pagasta bibliotēkā.

 

Aicinām lielus un mazus, bērnus, jauniešus un pieaugušos iesaistīties akcijā - lasīt un vērtēt, bagātināt iztēli un diskutēt par izlasīto!