Janvāris Kursīšu bibliotēkā aizvadīts un var atskatīties uz pasākumiem, kuri notikuši šajā mēnesī.

Kursīšu bibliotēkā 2012.gadu iesākām ar plašu kolekcijas izstādi, kurā varēja iepazīt dažādu Latvijas maizes ceptuvju produkciju etiķešu kolekcijas veidā. Izstādē bija skatāmas vairāk nekā 20 000 dažādu maizes un konditorejas izstrādājumu etiķetes, ko 10 gadu laikā savācis kolekcionārs Auseklis Jānis Zālītis. Izstādi apmeklēja individuāli interesenti un bērnudārza grupas bērni. Kā rakstīts atsauksmju grāmatā, tad kolekcijas uzjundīja un raisīja bērnības garšu, jo tajā varēja apskatīt dažu bērnībā ēstu maižu, cepumu etiķetes. Kolekcija ļāva iepazīt lielāku un mazāku ceptuvju produkciju, no kurām liela daļā jau šobrīd vairs nedarbojas. Izstādes laikā bibliotēka viesojās arī pats kolekcionārs. Ar kolekcijas izstādi Kursīšu bibliotēkā var iepazīties galerijā.

Otra izstāde bibliotēkā bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde „Grāmatas ir zāles”. Izstādē 9 planšetēs bija sakārtotas grāmatas, kuras der dažādām kaitēm un problēmām, piemēram, uzlējums pret ekonomisko krīzi, eliksīrs dzīvespriekam, pilieni pret slinkumu un citas. Attiecīgi bibliotēkas fondos un no Saldus pilsētas bibliotēkas tika sameklētas visas grāmatas un izvietotas literatūras izstādēs. Cilvēkiem raisīja smieklus un interesi dažas zāles priekš konkrētās kaites. Izstāde bija interesanta un vērtīga. Sīkāk par izstādi - http://blogs.lnb.lv/2009/09/gramatas-ir-zales

Bibliotēka 22.janvārī aicināja uz lekciju-nodarbību „Zaļā aptieka un tautas medicīna” ar Ventspils Zāļu sievu Līgu Reiteri. Lekcijas laikā varēja iegūt vērtīgas zināšanas par dažādiem augiem, to vākšanu un izmantošanu. Interesenti varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Pasākums bija kupli apmeklēts un prieks par lielo interesi.

Ziņu sagatavoja:
Mārtiņš Lagzdons
Kursīšu bibliotēka

Tagi: Pasākums, Tematiskās izstādes