Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs 2011.gada nogalē tika pie sava logo. Labākais logo tika meklēts ideju konkursā, kas notika pagājušajā gadā. Konkursā piedalījās divas autores (pagasta iedzīvotājas) un katra iesniedza pa diviem logo variantiem. Tā kā neviens no logo variantiem neguva pārliecinošu atbalstu, tad sadarbojoties ar mākslinieku un l

Logo apraksts

Bibliotēkas informācijas-centra misija ir informēt, izglītot, izklaidēt, tādēļ bibliotēkas logo izcelts burts i. Vienojošais burts apvieno kā tradicionālo (grāmatas, lasīšana, …), tā mūsdienīgo (internets, informācija, tikšanās vieta izklaide, …). Tas apvieno bibliotēkas uzdevumu šodien, būt par informācijas ieguves vietu, ceļvedi dažādu resursu pasaulē, izklaides un komunikācijas vietu pagastā, kultūras un izglītības veicinātāju, kopienas vēstures saglabātāju. Atvērta grāmata simbolizē jaunas zināšanas, pieredzi, iemaņas un prasmes, sevis bagātināšanu un pilnveidi, ko piedāvā Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs. Tāpat atvērta grāmata, norāda uz bibliotēkas atvērtību jaunām idejām, aktivitātēm, pakalpojumiem. Uz atvērtās grāmatas esošie tēli parāda to, ka bibliotēka ir domāta ikvienam - kā lielam, tā mazam, un katrs te var atrast, ko sev noderīgu un vajadzīgu, ko sirdij tīkamu.

 

Logo idejas autore Inese Rebeka Gotfrīde, logo izveides konkursa pieteikumā raksta: „Grāmata ir zināšanu un gudrības simbols, to redzot vien ir skaidrs, ka runa ir par kādu bibliotēku vai vietu, kur var garīgi bagātināt savas dvēseles zināšanas. Biblioteka ir vieta, kur varam iegūt dažādu informāciju. Informācijas iegūšanas vieta parasti tiek apzīmēta ar burtu i, tādēļ arī šajā gadījuma viens burts i ir izcelts (sarkanā krāsā, kas simbolizē aktivitāti) un savienots vienotā kompozīcija ar pārējo tekstu.”

Logo idejas autore Evita Madžule, par savu logo variantu raksta: „Mūsu pagasta bibliotēka ir grāmatas avots lieliem, maziem vairākās paaudzēs. Uz bibliotēku dodas ģimenes, meklējot atbildes, uzzinot jauno, meklē ko dvēselei un prātam. Katram savs. Kā pieredze rāda, bibliotēka pagastā bija, ir un būs aktuāla. Laikā, kad Rīga cīnās par savu Gaismas pili Latvijai, tad jāsaka, ka Gaismas pils mūsu pagastā ir!”

Ziņu sagatavoja:
Mārtiņš Lagzdons
Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs

Tagi: bibliotēkas logo