23. augustā plkst. 16:00 Kuldīgas Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu aicina uz tikšanos ar Aleksandru Tauriņu, viņa trešās grāmatas “Tie, kas uzdrošinās” atvēršanas svētkos.

 

Aleksandrs Tauriņš (1917) ir unikāla figūra mūsdienu latviešu literārajā vidē. Talantīgais, vērīgais un asprātīgais stāstnieks savu literāro karjeru sācis tikai pirms pieciem gadiem, 90 gadu vecumā, kad iznāca viņa pirmā atmiņu grāmata“Avantūristi. Dēku stāsti” . Pēc gada tai sekoja“Orinoko”. “Jāņa Rozes apgādā” klajā nākusi arī trešā grāmata – “Tie, kas uzdrošinās. Atmiņu mozaīka”.

 

Atmiņu mozaīka “Tie, kas uzdrošinās” ir unikāls atmiņu krājums, kuram piemīt ievērojama literārā un kultūrvēsturiskā vērtība un kas “veltīts visiem, kas, draudīgā svešumā klīstot, nešaubās, bet ar vadmotīvu, ka cilvēks un māksla ir galvenais, dodas savu laimi jeb nelaimi meklēt, brīvi un apņēmīgi ņemot no dzīves visu to, kas citādi tiek liegts”.

 

Grāmatā “Tie, kas uzdrošinās” Tauriņš krāšņi un tēlaini stāsta par savu dzīvi pirmskara Latvijā, par Otrā pasaules kara postu, kas liek izšķirties pamest dzimteni, apokaliptiskajām noskaņām Vācijā bēgļu gaitās un dzīvi svešumā – eksotiskajā Venecuēlā. Pateicoties autora vitalitātei, uzņēmībai un azartiskumam, dzīves līkloči viņu aizved gan uz dimanta raktuvēm, džungļiem un Andu kalniem, gan lielpilsētu labākajām mākslas galerijām. Dokumentālās liecības caurvij maģiskā reālisma stīga, kas brīžiem nojauc dokumentalitātes un fantāzijas robežas.

 

Aleksandrs Tauriņš dzimis 1917. gadā Rīgā. Beidzis Valsts tehnikuma ķīmijas nodaļu, studējis Latvijas Mākslas akadēmijā Augusta Annusa meistarklasē (1941–1943), gleznošanas studijas turpinājis arī emigrācijā, Eslingenas mākslas skolā pie profesora Ludolfa Liberta (1945–1947). 1948. gadā pārcēlies uz Venecuēlu, kur ieguvis atzinību un popularitāti gan kā gleznotājs, gan izstāžu kurators. Latvijā atgriezies 1997. gadā, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.