Klāt rudens un arī kārtējie Novadu Grāmatu svētki, pēc kārtas jau desmitie. Grāmatu svētku galvenā norises vieta būs Kuldīgas Kultūras centrs, bet grāmatu komercizstāde būs Liepājas ielā. Tie notiks 9. septembrī no plkst. 9:00 - 15:00.

 

Kā jau ierasts, tie iesāksies ar politisko diskusiju uz kuru aicina Latvijas politiķi. Šoreiz uz sarunu „Būt vai nebūt latviešu nācijai 21. gs.?” aicināta S. Āboltiņa, E.Zalāns, D. Reizniece - Ozola, V. Agešins, kā arī eksperts -  demogrāfs Ilmārs Mežs.

 

Pēc politiskās diskusijas svētku dalībniekus stiprinās kuldīdznieku zupas grāpis un pēc tam sekos nopietnības un uzjautrinoši gabaliņi kopā ar Jāni Ķuzuli, Ēriku Hānbergu un Rūdolfu Plēpi. Neiztrūkstoša būs arī jaunāko grāmatu izloze „Veiksmīgais pircējs”.

 

Atsevišķa svētku programma sagatavota arī bērniem un jauniešiem.

No 10:00 - 12:00 notiks zemessardzes ieroču un ekipējuma demonstrējumi 1905. gada parkā.

 

Kā pazīt īstu princesi, kas princesēm garšo un ko viņas velk mugurā? To uzzinās Kuldīgas Pamatskolas skolēni pēc sarunas ar „Princešu grāmata” autori Ievu Samausku.

 

Populārā jauniešu žurnāla „Sīrups” veidotāji stāstīs par žurnāla tapšanas smalkumiem Bērnu un Jauniešu Izglītības Centra un V. Plūdoņa ģimnāzijas jauniešiem.

 

Savukārt par tulkotāja darbu un to cik ilgs laiks pagājis, kamēr iztulkotas grāmatas par Hariju Poteru uzzinās jaunieši, kuri apmeklēs Kultūras Centra kino zāli un savus jautājumus uzdos tulkotājai Ievai Kolmanei.

 

15. gados jau izdota otra grāmata - kurš katrs to nevar! Kur rast idejas un iedvesmu? Sarunā ar Kuldīgas 2. vsk un KTTPV jauniešiem Ilze Muižzemniece.